Antalyaspor teminat mektubunu vermedi, katılım hakkını kaybetti

Antalyaspor teminat mektubunu vermedi, katılım hakkını kaybetti

Antalyaspor Kulübü Derneği’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren hentbol takımı ve sutopu takımı kapatılırken, taraftarı üzecek bir haber daha geldi. Kırmızı-Beyazlıların yeniden kurmayı planladığı basketbol takımının parkeye çıkış süreci biraz daha zaman alacak. Gelecek sezon Türkiye 2. Basketbol Ligi’nde (TB2L) mücadele vermeyi hedefleyen Antalyaspor’un, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından istenen teminat mektubunu zamanında vermediği öğrenildi.

1.5 MİLYON TL TEMİNAT İSTENDİ

Türkiye Basketbol Federasyonu, liglerde yer alacak takımlar için katılım ücreti ve teminat mektubu şartı koyarken, Antalyaspor bunlardan birisini yerine getirirken, diğerini ise uygulamadı. Türkiye Basketbol Federasyonu’nun talep ettiği 140 bin TL’lik katılım ücretini yatıran Akrep, 30 Haziran 2023 tarihine kadar geçerli olması gereken 1.5 milyon TL değerindeki teminat mektubunu ise zamanında ibraz edemezken, gelecek sezon TB2L’ye katılım hakkını da kaybetti. (Lider)

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.