Antalyaspor yönetiminden beklenen kaynak yaratılmadı !

Antalyaspor yönetiminden beklenen kaynak yaratılmadı !

Transfer sezonunun kapanmasına çok kısa süre kala Antalyaspor, tahtasını henüz açamazken, Türkiye Spor Yazarları Derneği Antalya Şube Başkanı Şifa Çiçek, dikkat çekecek bir yazıya imza attı.

Yönetim kurulunda yer alan bazı isimlerin beklenen katkıyı sağlayamadığına dikkat çekilen yazı şu şekilde:

“Antalyaspor’da çalkantılı günler yaşanırken kulübün mali yapısının da durumu merak ediliyor. Başkan Sinan Boztepe’nin genel kuruldan önce 6-7 milyon Euro ile göreve geleceklerini dile getirdiği haberleri basında yer almıştı. Başkan Boztepe yönetimi oluştururken, görevlerine göre yönetime giriş bedeli belirledi. Her yöneticinin belirlenen parayı Antalyaspor’a hibe edeceği konusunda fikir birliğine varıldı.

Örneğin Başkan Sinan Boztepe normal bir yöneticiden en az 3-4 katı bir para verecekti. Yine Başkanvekilleri Alkan Evren, Deniz Ali Yeşil ve Mertay Selim Şirin Başkan Boztepe’nin yarısı kadar ödeme yapacaktı. Asbaşkanlar Akın Tatlıpınar, Fatih Gürcü, Ferit Sezer, Fesih Tamince, Levent Ördek, Mehmet Hasan Güneysu ve Yener Yıldırım da ciddi bir rakam hibe edecekti. Ayrıca eski ve yeni yöneticiler de belli bir miktar para hibe edecekti. Reklam, sponsorluk, barter ve borç olarak değil nakit olarak kulübe verilecek paralar bunlardı.

Antalyaspor’da transfer tahtası açılamadı. 200 bin Euro karşılığında genç oyuncular Mustafa Erdilman ve Ege Bilsel Bondrumspor’a transfer oldu. Jehezkel, Hotlmann ile yollar ayrıldı, alternatif oyuncular kadroya dahil edilemedi. Transfer tahtasını açmak için bulunması gereken parayı yöneticiler kendi aralarında toplayamadı. Kulüp yerli ve yabancı futbolcuların maaşlarının ödenmesinde zorlanıyor. İlk kez benden duyacaksınız, maalesef Antalyaspor vergi borçlarını ödeyemedi. Bu gelecekte kırmızı beyazlı takımı çok zorlayacak. Tüm bunların sorumlusu ise yöneticilerin hibe etmesi gereken paraları vermemesinden kaynaklı olduğu belirtiliyor. Bu durumun da yönetim içinde ciddi rahatsızlık yarattığı konuşuluyor.

Diğer yandan kurduğu yönetimden maddi destek vermeyen 4 isimle yolları ayıran Başkan Sinan Boztepe’nin yakın zamanda birkaç yöneticiyle daha yolları ayırmak istediği kulislerde konuşuluyor.

Yazıyı yazarken kulübe yakın kişilerle de bir görüşme yaptım. Sinan Boztepe ve yönetimi göreve geldiğinden beri ne kadar bir para toplanmış diye. Aldığım bilgilere göre Başkan Boztepe ve yöneticiler şuana kadar 8, 8.5 milyon Euro civarında bir para topladı ve giderler için harcadı. Bu paranın yarısına yakını da bizzat Başkan Boztepe’nin bağlı olduğu şirketlerden karşılandı. Kaynağım öyle söyledi, ben de sizinle paylaştım, yorum sizin.

Kısacası Antalyaspor maddi anlamda sıkıntılı günler yaşıyor. Şu aşamada bu sıkıntıları giderecek bir umut da yok maalesef.”

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.