Antalyaspor’da Aziz Çetin döneminde Nuri Şahin’den 200 bin Euro alındığı ortaya çıktı!

Antalyaspor’da Aziz Çetin döneminde Nuri Şahin’den 200 bin Euro alındığı ortaya çıktı!

Süper Lig ekiplerinden Fraport TAV Antalyaspor’da Nuri Şahin’in kulübün transfer tahtasının kapanmaması için 200 bin Euro borç verdiği ama daha sonra bu parasını alamadığı ortaya çıktı.

Nuri Şahin 200 bin Euro borç verdi

Ajansspor’un elde ettiği bilgilere göre önceki başkan Aziz Çetin döneminde Antalyaspor’un transfer tahtası kapanma tehlikesiyle yüz yüze geldi. Teknik sorumlu Nuri Şahin, kulübün imajının bozulmaması için 200 bin Euro borç verdi. Bu para, dönemin asbaşkanı Emrah Çelik üzerinden kulüp defterlerine kaydedildi.

Çelik, Şahin’in parasını geri vermedi

Emrah Çelik, Nuri Şahin’den gelen 200 bin Euro’yu, Antalyaspor AŞ’ye mahsuplaşmak üzere gönderiyor. Çünkü bir yönetici olan Çelik, Antalyaspor AŞ’den kendi şirketi için borçlanmış! Söz konusu meblağ kulüp defterlerinde Nuri Şahin’in alacağı olarak değil, Emrah Çelik’in AŞ’ye olan borcunun ödemesi olarak işliyor. Ve tüm bu sürecin sonucunda Şahin, verdiği borcu geri alamıyor.

“Kulüp 1.3 milyon Euro zarara uğratıldı”

Kulüpte denetim yapan KPGM firması, 31 Mayıs 2021-14 Mart 2023 arasındaki Aziz Çetin döneminde yaklaşık 1.3 milyon Euro paranın akıbetinin belli olmadığını ve kulübün zarara uğratıldığını tespit edederek, Sabri Gülel başkanlığındaki mevcut yönetime bildirdi.

Aziz Çetin, hâlâ kulüp derneği başkanı

Aziz Çetin, başkanlıktan ayrılsa da Antalyaspor A.Ş hisselerinin yüzde 56’sına sahip olan Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanlığını yürütmeye devam ediyor.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.