Antalyaspor’da kadro değer kaybetti!

Antalyaspor’da kadro değer kaybetti!

Süper Lig’in ilk 9 haftasında ciddi bir düşüş yaşadıktan sonra daha iyi sonuçlar almaya başlayan Antalyaspor, buna rağmen değer kaybını engelleyemedi. Transfer borsasını belirleyen en önemli adreslerden birisi olan Transfermarkt’ın verilerine göre Antalyaspor, sezon başına göre 3 milyon 875 bin euro değer kaybetti.

3 FUTBOLCUDA BÜYÜK DÜŞÜŞ

20 futbolcusu değer kaybeden ve 5 futbolcusunun değerini yükselttiği Antalyaspor, toplamda kadro ederinde 3 milyon 875 bin euro kayıp yaşadıEen büyük düşüşü yaşayan isimler Admir Mehmedi, Sam Larsson ve Shoya Nakajima oldu. Sam Larsson 2.8 milyon eurodan 2 milyon euroya gerilerken, Admir Mehmedi 1 milyon eurodan 500 bin euroya, Shoya Nakajima da 3 milyon eurodan 2.5 milyon euroya düştü.

HAJI WRIGHT’TAN ÖNEMLİ YÜKSELİŞ

Büyük çoğunluğunun değer kaybı yaşadığı Kırmızı-Beyazlılarda golcü oyuncu Haji Wright, dikkat çeken bir çıkış elde etti. 2.8 milyon euro değeri bulunan Haji Wright, 3.4 milyon euroya ulaşırken, takımın en dikkat çekici yükselişine imza attı.

EN DEĞERLİSİ BÜNYAMİN BALCI

Antalyaspor’da en değerli isim yine Bünyamin Balcı oldu. Sezon başında da takımın en yüksek bedeli bulunan futbolcusu olan Bünyamin Balcı, 4 milyon euro olan değerini korumayı başardı ve tüm arkadaşlarının üzerinde yer aldı. (Lider)

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.