Antalyaspor’da düşüşün sebebi ne? İşte saha içi ve saha dışından dikkat çeken açıklamalar!

Antalyaspor’da düşüşün sebebi ne? İşte saha içi ve saha dışından dikkat çeken açıklamalar!

Ziraat Türkiye Kupası’nda finale yükselen Antalyaspor, elde ettiği bu zaferin ardından büyük bir düşüş yaşadı. Alanyaspor’u kupadan eledikten sonra Süper Lig’de çıktığı 6 maçın 4’ünü kaybeden ve sadece 2 galibiyet elde eden Akrep’te, ligin ikinci plana atılmış olması dikkat çekiyor. Final biletinin alınmasının ardından başta yönetim kurulu olmak üzere, şehir tamamen kupa finaline kilitlenirken, futbolcular da lige adapte olmakta zorlandıklarını ifade etmişti. Alanyaspor’u eleyerek final biletinin alındığı 17 Mart’tan bu yana yönetim kurulu, tamamen kupaya odaklanırken, yapılan açıklamaların da kupa şampiyonluğu ve bayrak kampanyası üzerine yoğunlaşmış olması dikkat çekiyor.

Bunun yanında sezonun sona ermesine haftalar kala iç transfer görüşmelerinin de başlaması takım içerisindeki konsantrasyonu bozan bir diğer detay olarak değerlendirildi.

“LİGDEKİ HEDEFİ KONUŞMADIK”

Antalyaspor Basın Sözcüsü Aziz Çetin de katıldığı bir televizyon programında verdiği demeç dikkat çekmişti. 8 Mart’ta yapılan açıklamada lig ile ilgili olarak hedef koymadıklarını söyleyen Aziz Çetin, “Süper Lig’de kaldığınız sürece mali durumunuz da iyiyse, Avrupa’ya da gidersiniz, şampiyon da olursunuz. Kısa zamanlı planlar yapmıyoruz. Hiçbir zaman takımın ligdeki hedefini konuşmadık, 1 hedefimiz var ama Türkiye Kupası’nı almak” sözlerine yer vermişti.

YANAL VE BOFFIN’DEN KONSANTRASYON ELEŞTİRİSİ

Antalyaspor’da Teknik Direktör Ersun Yanal ve Belçikalı kaleci Ruud Boffin de Türkiye Kupası’na yoğunlaşmanın kendilerine olumsuz etki sağladığını itiraf etmişti. Kayserispor’un 1-0 mağlup edildiği karşılaşmanın ardından konuşan Ersun Yanal, “İyi bir gidişat yakalmıştık. Kazanıyorduk, kazanamadığımız maçları kazanmaya çok yakın bir şekilde berabere kalıyorduk. Kupada finale yükselince ve yenilmezlik serisi kaybedilince hedefsizlik yaşandı” sözlerine yer verdi.

Ruud Boffin de kupaya fazla yoğunlaştıklarına vurgu yaparak, “Bu aralar çok fazla kupayı düşündük. Tam konsantre olamadık. Lig çok önemli” diye belirtti.