Antalyaspor’da oynarken kulübü savcılığa şikayet eden futbolcu geri dönüyor ! YILIN TRANSFERİ !!!

Antalyaspor’da oynarken kulübü savcılığa şikayet eden futbolcu geri dönüyor ! YILIN TRANSFERİ !!!

Antalyaspor’da yaklaşık 2 hafta önce göreve gelen yeni yönetim transferde adeta hayal kırıklığı yaratıyor.

Ligin ikinci yarısının başlamasına rağmen dış transferde somut adım atamayan kırmızı-beyazlı kulüp, geçmişte Antalyaspor’a maddi ve manevi zarar vermiş isimlerle görüşmesi şok etkisi yaratıyor.

Tıpkı yakın geçmişte Nafız Tanır – Gültekin Gencer döneminde Antalyaspor’un borç batağına sokulması gibi geçmiştede benzer durum Bekir Kumbul – Mahmut Akkaş döneminde yaşanmıştı.

Sedat Peker başkanlığı döneminde bu borçlarla ile mücadele edilmiş aynı zamanda kırmızı-beyazlı takım Süper Lig’e çıkması sağlanmıştı. Ancak geriye dönük borçlar bitmemişti.

Sedat Peker’in ardından 2008-2009 döneminde göreve Hasan Akıncıoğlu ve yönetimi geldi.

Yayın gelirleri temlikli olduğu için Antalyaspor’un gelir kaynakları yok denecek kadar azdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in seçimi kaybetmesi ile birlikte yapılması planlanan gelir kaynakları da hayata geçmedi.

Mali olarak çok zor bir dönem geçiren Antalyaspor bir yandan kümede kalmak bir yandan da kulübün ayakta durmasını sağlamak için mücadele ediliyordu.

Her maçın final olduğu günlerde Hakan Özmert faciası yaşandı.

Antalyaspor’da yaklaşık 10 sezon önce forma giyen ve o dönem için çok büyük ücretlere oynayan Hakan Özmert, 1. Lig’den Süper Lig’e çıktıktan sonra geriye dönük alacakları için kulüpten çek almıştı. Kulübün gelir kaynaklarının geçmiş borçlar nedeniyle temlikli olması, Menderes Türel’in seçimi kaybetmesi gibi etkenlerle Antalyaspor mali olarak düştüğü zor durumda Hakan Özmert’e ve diğer futbolculara ödemelerinin çek tarihinde yapılmayacağı ancak ilerleyen zamanda paralarının verileceği bildirildi.

Antalyaspor’un sözleşmeli futbolcusu olan Hakan Özmert ise kulübü daha da zor duruma düşerecek hamleyi yaptı ve Antalyaspor’u savcılığa şikayet etti. Antalyaspor bir yandan kümede kalmak için mücadele ederken diğer yandan Hakan Özmert ve onun gibi futbolcuların içerden darbeleri ile uğraşıyordu.

Hakan Özmert’in, Antalyaspor kulübünü (dolandırıcılık, sahtecilik) şikayeti üzerine kırmızı-beyazlı kulüp tarihinde ilk kez bir başkan mahkemeye çıkarak ifade vermek zorunda kaldı.

O dönem Başkan Hasan Akıncıoğlu ve yönetici Erol Taşkoparan, Hakan Özmert’in şikayeti üzerine mahkemede ifade verirken Hakan Özmert ise Hasan Subaşı tesislerinde odasından çıkmadı ve uzlaşma çağrılarını yanıtsız bıraktı.

Antalyaspor o dönemlerde takım kaptanı Uğur Kavuk’un kaptanlıktan azledilmesine karar vermiş ve Uğur Kavuk ile Hakan Özmert kadro dışı bırakmıştı.