Antalyaspor’da sıcak saatler

Antalyaspor’da sıcak saatler

Antalyaspor A.Ş.’de kongre kararı alan  Başkan Ali Şafak Öztürk’ün, görevine veda edeceği öğrenildi. Uzun süredir Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile görüşme halinde olan Başkan Öztürk, yarın yapılacak genel kurulda aday olmayacağı belirtildi.

Sürpriz bir şekilde olağanüstü genel kurul kararı alınan Antalyaspor’da yarın yapılacak seçim öncesi mevcut Başkan Ali Şafak Öztürk kararını büyük ölçüde verdi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile sık sık görüşen Başkan Öztürk’ün, göreve devam etmek istemediği vurgulandı. Başkan Öztürk’ün görevi bırakma kararı almasında Antalyaspor A.Ş hisselerinin %56’sına sahip olan Kulüp Derneği başkanı Nafız Tanır’dan rahatsız olması ve ardından kendilerine söz verilen gelir getirici projelerin hayata geçirilmemesi etkili oldu. Öztürk ailesi ayrıca kendilerine 40 milyon TL borç var denmesine rağmen kırmızı-beyazlı kulüpte 185 milyon TL borç çıkması konusunda rahatsızlıkları ilk günden itibaren dile getiriyordu.

Leonardo ile yollar ayrılıyor

Öte yandan genel kurul öncesi görevi bırakma kararı alan Başkan Ali Şafak Öztürk’ün, Teknik Direktör Leonardo’yla da yolları ayıracağı iddia edildi. Öztürk’ün, Brezilyalı teknik adamla sözleşmenin fesih edilmesi konusunda anlaşmaya vardığı ifade edildi.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.