Antalyaspor’da transfer sorunu

Antalyaspor’da transfer sorunu

Sezonun ilk 20 haftasında büyük hayal kırıklığı yaşatan Antalyaspor’da kadroda düşünülmeyen oyuncularla sözleşme fesih görüşmeleri başlarken, Gökdeniz Bayrakdar ve Erkan Eyibil’in kiralık olarak takımdan ayrılmasının ardından Soner Aydoğdu da yeni kulübüyle anlaştı.

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor ile söz kesen deneyimli futbolcunun bugün resmi sözleşmeye imza atması beklenirken, kadroda düşünülmeyen diğer isimler Admir Mehmedi, Sinan Gümüş, Christian Luyindama ve Hakan Özmert’ten ise ayrılık için henüz somut adım gelmedi.

TRANSFERİN ÖNÜNDEKİ ENGEL

Bugüne kadar Doğukan Sinik, Erdal Rakip ve Helton Leite’yi renklerine bağlayan Antalyaspor, savunma, orta saha ve hücum bölgelerine takviye yapmayı planlarken, kadroda düşünülmeyen oyuncularla henüz yolların ayrılmamış olması işleri zora sokuyor.

MAAŞ BÜTÇESİ SORUN

Takımda düşünülmeyen 4 futbolcunun maaş bütçesi, transferde hamle yapmak isteyen Antalyaspor’un yolunu tıkıyor. Yıllık maaşlarının 25 ile 30 milyon TL arasında olduğu ifade edilen 4 futbolcuyla yolların ayrılamaması halinde planlanan takviyelerin yapılmasının da zor olduğu gelen haberler arasında yer aldı. Kırmızı-Beyazlıların takviye yapmak için bir gözü de Haji Wright’ın satışında. ABD’li futbolcunun yüksek bir bonservis geliriyle elden çıkarılması halinde transfer stratejisinin de değişeceği öğrenildi. (Lider)