Antalyaspor’da yöneticiler artan borçlar nedeniyle Aziz Çetin’e karşı kazan kaldırdı !

Antalyaspor’da yöneticiler artan borçlar nedeniyle Aziz Çetin’e karşı kazan kaldırdı !

Antalyaspor’da yaşanan başkanlık değişikliği konuşulmaya devam ediyor. Kulübün yanlış yönetildiğini düşünen bazı yöneticilerin kazan kaldırarak istifa resti çektiği ve Aziz Çetin’in de görevi bıraktığı iddia edildi.

Körfez gazetesinde yer alan haber şu şekilde:

Bu sezon transfer döneminde yaptığı yanlış hamleler, sportif başarısızlık ve kulübün artan borç yükü nedeni ile zor günler yaşayan Antalyaspor’da yaşanan başkan değişikliğinin perde arkasında ilginç olaylar çıktı. Yaklaşık 4 aydır futbolcularına para ödeyemeyen kırmızı-beyazlı kulübün kötü yönetildiğini düşünen bazı yöneticilerin, Cumartesi günü oynanan Kayserispor maçında konuşarak istifa etmeyi düşündükleri ortaya çıktı.

KULÜP YÖNETİLEMİYOR

Kulübün yanlış yönetildiğini düşünen bazı yöneticiler, yanlış transferler ve borç yükü nedeni ile kulübün artık yönetilemez hale geldiğini belirtti. İstifa etmeyi düşünen yöneticiler arasında, önceki gün başkanlık koltuğuna oturan Sabri Gülel’in de olduğu ortaya çıktı. Aziz Çetin ve ekibinin yanlış hamleler yaptığını düşünen Gülel, kulübün ne kadar borcunun olduğunu bilmediklerini ve yönetimde yer alan bazı isimlerin yapılan hatalarda başrol oynadığını belirtti.

PARAYI VER, BAŞKAN OL

Kayserispor maçında kendi arasında konuşan yöneticiler, Pazar günü başkan Aziz Çetin ile görüştü. Yöneticilerle yapılan görüşmenin ardından Sabri Gülel ile ayrı bir görüşme yapan Aziz Çetin, transfer dönemlerinde hatalar yaptıklarını kabul ederek, aldıkları çok sayıda futbolcudan verim alamadıklarını, ancak yapılan hamlelerin kulübün borç yükünü arttırdığını kabul etti. Para bulmakta zorlandığını belirten Aziz Çetin, 2.5 milyon Euro acil ödemenin olduğunu belirterek, Sabri Gülel’e “Bu parayı ver, başkanlığı al” teklifinde bulundu.

100 MİLYON TL LAZIM

İstifa etme düşüncesi ile masaya oturan Sabri Gülel, kulübün mali durumu hakkında Aziz Çetin’den bilgi aldı. Sezon sonuna kadar Antalyaspor’un 100 milyon lira paraya ihtiyacının olduğunu belirten Çetin, bu rakamın 2.5 milyon eurosunun acil olarak ödenmesi gerektiğini, kalan miktarın bazı kaynaklardan gelebileceğini ve bunun için de zaman olduğunu belirtti. Aziz Çetin’in bilgilendirmesi karşısında ikna olan Sabri Gülel, pazartesi günü yapılan yönetim kurulu toplantısında başkanlığa seçildi.

MUHASEBE EKİBİ İNCELİYOR

Bu arada Sabri Gülel’in muhasebe ekibi, dün Antalyaspor’un tüm faturalarını ve sözleşmelerini alarak incelemeye başladı. Kulübün mali tablosunu net olarak çıkarmaya çalışan ekip; futbolcularla, kurumlarla ve bankalarla yapılan sözleşmeleri tek tek incelemeye aldı. Futbolcularla yapılan sözleşmelerine göre bir ödeme takvimi çıkarmaya çalışan yöneticilerin dün geç saatlere kadar çalıştığı ve evrakları inceleme işine bugün devam edeceği belirtildi.

2.5 MİLYON EURO KAYNAK

Bu arada Antalyaspor’un yeni başkanı Sabri Gülel, ilk etapta kulübe 2.5 milyon euro nakit desteği sağladı. Futbolcuların biriken alacakları ve bazı şirketlere olan borçların ödenmesi için kullanılacak 50 milyon liradan fazla paranın kulübe nefes aldırdığı belirtildi. Geçici de olsa nefes alan Antalyaspor’un, sezon sonuna kadar 2.5 milyon euro paraya daha ihtiyacının olacağı öğrenildi.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.