Antalyaspor’da yönetim düşüyor mu?

Antalyaspor’da yönetim düşüyor mu?

Antalyaspor’da Aziz Çetin ve Emrah Çelik döneminin inceleme raporunun açıklanmasının ardından sular durulmuyor.

Gazeteci Şifa Çiçek, Akdeniz Manşet gazetesindeki köşesinde konuyla ilgili yeni gelişmeleri kaleme aldı.

İşte o yazı:

“Sezona kötü başlayan Antalyaspor, kadroya yaptığı takviyelerle kendine geldi. Ligin 6’ncı haftasında evinde Samsunspor’u 2-0 yenerek bu sezon ligdeki ilk galibiyetini elde eden kırmızı beyazlı takım, hafta sonu da İstanbulspor’u deplasmanda 2-1 yenerek tırmanışa geçti.

Antalyaspor’un güzel futbolunun ayak sesleri Fenerbahçe ile deplasmanda oynanan maçta gelmeye başladı. Yenilgisiz rakibi karşısında iyi bir oyun sergileyen Antalya temsilcisi, şansızlığını yenemeyince istediği sonucu elde edememişti.

Özetle sezona kötü başlayan Akrep, sportif anlamda şimdilik düzlüğe çıktı. Yeni transferlerin takıma uyumuyla bu daha da iyi olacak anlamına geliyor. Ancak bunları konuşmamız gerekirken maalesef yine huzursuzluklarla gündemdeyiz. Yani sevincimizi bile yaşayamıyoruz.

Malumunuz Antalyaspor A.Ş.’de Aziz Çetin’in 13 Mart’taki istifasıyla Sabri Gülel yeni başkan seçildi. Koltuk değişiminden sonra deyim yerindeyse Antalyaspor’a huzur gelmedi. İlk olarak bazı yöneticiler Gülel’e karşı bayrak açtı yeni başkan arayışına geçti. Bazı yöneticiler istifa etti, Sami Güral’ı başkan seçtirmek için çalışma yaptı. Ancak sonrasında bundan vazgeçildi. Tam sular duruldu derken Başkan Sabri Gülel, kendinden önce bazı yolsuzlukların olduğunu ifade etmeye başladı. Birçok ortamda bunu dillendirdi ve çalışma yürüttüklerini belirtti. Sonrasında denetim şirketi KPMG ile anlaşarak Antalyaspor’da yolsuzluk olup olmadığını araştırmak için eski Başkan Aziz Çetin ile mutabık kaldı.

İşte o sözü edilen rapor bir hafta önce açıklandı. Aziz Çetin başkanlığındaki Antalyaspor Kulübü yöneticileri raporun içeriğinin boş olduğunu ve sağlam deliller barındırmadığını söyledi. Başkan Sabri Gülel ise aksini iddia etti. Yaşanan bu süreçten sonra yolsuzluk nedeniyle adı gündeme gelen eski yönetici Emrah Çelik, A.Ş., Kulüp, KPMG firmasından yöneticilerin olduğu bir komisyona açıklama yaptı. Komisyonun başkanlığına da Antalyaspor A.Ş. Asbaşkanı Mehmet Hasan Güneysu getirildi. Komisyonda ayrıca yöneticiler Sinan Boztepe, Yasin Demir, Levent Ördek, Aytaç Altay, Alkan Evren, Yener Yıldırım, Okan Büyükballı, Turan Deveci, Ali Topuz’un dışında kulüp personeli Adem Kart, Yılmaz Kule, Burak Uysaloğlu ve Serap Kaba yer aldı. Kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen Emrah Çelik, 6 maddelik sorulara tek tek yanıt verdi. İddiaya göre toplantı sonrası tutanak tutuldu ve ilk maddeye Okan Büyükballı ile Turan Deveci şerh koyarken, diğer maddelerde Emrah Çelik’in sorumluluğu olmadığı sonucuna varıldı. Yine iddiaya göre Sabri Gülel raporu kabul etmedi ve bu nedenle tutanak imzalanmadı. İşte bu tutumun istifa getirdiği öğrenildi. Geçtiğimiz hafta istifa eden Fesih Tamince’den sonra haftanın ilk günü Mehmet Hasan Güneysu ve Hasan Tosun da istifa etti. İddiaya göre oluşturulan komisyona başkan seçilen Mehmet Hasan Güneysu, “Ortaya çıkacak rapora herkes ‘evet’ diyecekse varım” dedi. Bunun üzerine komisyonda bulunan herkesin de ‘evet’ dediği, ancak sonrasında rapor imzalanmadı ve bunun üzerine Mehmet Hasan Güneysu istifa etti.

Antalyaspor’da istifaların devam edeceği duyumu da kulağımıza geliyor. Aziz Çetin başkanlığında seçilmiş 29 yöneticiden şuana kadar 12 kişi istifa etti. Çetin’in dışında Hasan Tosun, Mehmet Hasan Güneysu, Emrah Çelik, Mustafa Ergün, Fesih Tamince, İsmail İltemir, Sami Güral, Ferit Sezer, Kerem Çankaya, Yusuf Çolak ve Okan Güzel yönetimle ilişkisini kesti. Bir kaçının yerine yeni isimler yönetime girdi. Yeni gidenlerin yeri de doldurulacak elbette. Ama şirketler konuna göre seçilmişlerin yüzden ellisinden fazlası istifa ederse yönetim düşer diye biliyorum. Yani 3 isim daha istifasını verirse Antalyaspor A.Ş. Olağanüstü Genel Kurul’a gitmesi gerekir. Bu da Antalyaspor’un içinde bulunduğu kaotik ortamı daha da derinleştirecek anlamına gelir.

Bu tartışmalar bitecek gibi görünmüyor. Artık ne olacaksa olsun ve akla kara çıksın ortaya. Değilse bu kavga Antalyaspor’da yaranın daha da derinleşmesine sebep olacaktır.”

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.