Antalyaspor’dan Mete Kalkavan açıklaması: Şaşırtmadı, yanıltmadı

Antalyaspor’dan Mete Kalkavan açıklaması: Şaşırtmadı, yanıltmadı

Göztepe’ye 4-1 mağlup olan Antalyaspor’da karşılaşmanın hakemi Mete Kalkavan’a tepki bitmiyor.

Hakem atamalarının duyrulmasının ardından “Mete Kalkavan’ın bizi şaşırtması ve yanıltması dileklerimizle” ifadeleriyle yazılı açıklamada bulunan Kırmızı-Beyazlı yönetim, Göztepe maçının ardından bir açıklamaya daha imza attı.

Aleyhine 2 penaltı ve 1 kırmızı kart kararı verilen Antalyaspor’da Basın Sözcüsü Murat Süğlün imzalı olarak şu açıklama yapıldı:

“Şaşırtmadı, yanıltmadı

3 Mayıs 2019 tarihinde, ‘Unutmayacağız dedik, unutmadık’ sözleriyle başladığımız, ‘Mete Kalkavan’ın bizi şaşırtması ve yanıltması dileklerimizle’ diyerek tamamladığımız açıklamamızın ne kadar haklı bir sitem ve yerinde bir uyarı olduğunu, bugün oynadığımız Göztepe karşılaşmasında gördük.

Önce VAR hakemi olduğu Galatasaray karşılaşmasında, ardından orta hakem olduğu Başakşehir mücadelesinde canımızı yakan Mete Kalkavan, son olarak Göztepe maçında da sahnedeydi.

Çünkü bugün, bir maçtan çok, adeta senaryosu önceden yazılmış bir tiyatro izledik.

90 dakika içerisinde sayamayacağımız kadar çok art niyetli kararı, Mete Kalkavan’ın mücadeleye ne kadar ön yargılı çıktığının göstergesi idi.

Mete Kalkavan’ı maçlarımızda görmek istemediğimizi defalarca ifade etmemize rağmen, böylesine kritik bir karşılaşmada görevlendirilmesine artık söyleyecek bir söz bulamıyoruz.

Mete Kalkavan’ın bugün bizim lehimize yaptığı tek şey, maç öncesi duyduğumuz endişe konusunda bizi şaşırtmaması ve yanıltmaması idi.

Biz, Mete Kalkavan’ı zaten unutmamıştık ama bundan sonra hafızalarımızdan bir daha çıkmamak üzere kazımış bulunmaktayız.”

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.