Antalyaspor’un geleceği risk altına alındı !

Antalyaspor’un geleceği risk altına alındı !

Antalyaspor’da camia her ne kadar sportif konulara odaklansada arka tarafta, sessiz sedasız kimseye haber vermeden kırmızı-beyazlı kulübün geleceği resmen ipotek altına aldındı.

Antalyaspor Kulübü Derneği’nin geçtiğimiz Cumartesi olağan üstü kongresi vardı. Kongrenin yapılma amacı aidatların arttırılması ve voleybol takımı için bir üst ligden kulüp satın alınması için olduğu duyurulmuştu.

Ancak ;

Az kişinin katıldığı kongrede kırmızı-beyazlı kulübün borç batağına batmasına sebep olan 2013-2016 döneminin baş aktörü Nafız Tanır, Divan Başkanlığı’na seçildi. Divanda ayrıca Nafız Tanır ile birlikte hareket eden Alp Özel yer aldı.

Sürpriz önerge

Alp Özel, kongreye sürpriz bir önerge sundu ve oy birliği ile kabul edildi. Önergeye göre,

  • Antalyaspor’da 5 yıl üst üste lisanslı sporculuk, antrenörlük yapan kişi
  • Antalyaspor’da aralıklıklarla 10 yıl lisanslı sporculuk, antrenörlük yapan kişi
  • Antalyaspor’dan milli takıma giden kişi
  • Antalyaspor’da Takımsal veya bireysel Türkiye şampiyonluğu yaşamış kişi

Antalyaspor Kulübü Derneği’ne giriş ücreti ödemeden ve ömürleri boyunca aidat vermeden üye olabilecek.

Adeta Antalyaspor camiasından kaçırılarak, gizlenerek yapılan önerge ile kırmızı-beyazlı kulübün geleceği risk altına alındı.

Önergeye göre Antalyaspor’un futbol branşının yanı sıra voleybol, hentbol ve su topu gibi branşlarda yer alan sporcular kulüp derneği ücretsiz üye olacak ve ömür boyu aidat ödemeyecek.

Önergeye göre Antalyaspor’da lisanslı olmak yeterli olacak. Herhangi bir spor müsabakasına dahi çıkmadan 5 yıl üst üste veya aralıklarla 10 yıl lisanslı olan kişi Antalyaspor Kulüp Derneği’ne ücretsiz üye olup ömür boyu aidat ödemeyecek.

Önerge sahibi Nafız Tanır ve Alp Özel’in voleybol ve su topu üzerinden bir sonraki Antalyaspor Kulübü Derneği Kongresi’nde çok ciddi üye sahibi olacaklar ve her sene bu sayı artarak devam edecek.

Fenerbahçe’nin boks ve kürek sporcuları gibi !

Fenerbahçe kulübü 25 bin üye sahibi olmasına rağmen kongrelerde boks ve kürek sporcuları ciddi söz sahibi oluyor.Geçmişte kulüp içinde 5 bine yakın üye yapılan bu sporcular her gelen başkandan kendilerine ayrıcalıklı taleplerde bulunup zor durumda bırakma gücünü elinde bulunduruyorlar.

Özel ve Tanır kutladı
Önergenin kongreden geçmesinin ardından Nafız Tanır ve Alp Özel’in çok mutlu oldukları görüldü. Kongrenin ardından da bu ikilinin kutlama yaptıkları iddia edildi.

Antalyaspor Kulübünden yapılan açıklama şöyle;

Bir sonraki maddede Antalyaspor Kulübü Derneği giriş ve üyelik aidatının artırılması konusu görüşüldü. Bu konuda iki önerge sunuldu. Birinci önerge, tüzük gereği dernek üyeliğine giriş ve yıllık aidatının 2020 yılından itibaren 3 yıl boyunca her yıl yüzde 20 artırılmasını içerdi. İkinci önerge ise, geçmiştekiler de dahil olmak üzere, herhangi bir branşta milli takımlarımızda görev almış, takımsal veya bireysel olarak en az Türkiye şampiyonluğu kazanmış, 5 yıl sürekli olarak ya da 10 yıl aralıklarla Antalyaspor forması giymiş olan sporcular ve teknik heyette yer alanların üyelik sayısal sınırlamasına dahil edilmeden, giriş ve yıllık aidat ödenmesi aranmaksızın üyeliğe kabul edilmesini içerdi.

Ne olacak ?

Dernekler yasasına ve çeşitli yasalara göre giriş parası ve aidat ödemeden üye yapılması önergesinin mahkemeye gidilerek iptal ettirilebileceği belirtiliyor.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.