Assombalonga ayrılıyor

Assombalonga ayrılıyor

Antalyaspor’un sezon başı transfer döneminde renklerine bağladığı Britt Assombalonga’nın sözleşmesinde yer alan opsiyon devre dışı kaldı. Kırmızı-Beyazlılarla 1+1 yıllık sözleşme imzalayan Kongolu futbolcu, Antalyaspor’un Türkiye Kupası’nda Beşiktaş’a elenmesiyle birlikte geçersiz hale geldi.

ŞARTLARI TAMAMLAYAMAYACAK

Sezon başında yapılan anlaşma gereği sezon sonuna kadar Kırmızı-Beyazlılarda kalması garanti olan 31 yaşındaki golcünün, sözleşmesinde yer alan opsiyonunun hayata geçmesi ise belli şartlara bağlı olarak belirlendi. Sözleşmenin detayına göre; golcü futbolcu en az 45 dakika oynadığı 25 maçı oynaması halinde 1 yıl daha otomatik olarak Kırmızı-Beyazlı formayı giymeye devam edecekti.

19 MAÇA DAHA İHTİYAÇ VAR

Bu sezon Antalyaspor formasıyla toplamda 19 maça çıkan Assombalonga’nın en az 45 dakika oynadığı karşılaşma sayısı ise 6. 19 maçta daha en az 45 dakika oynaması gereken Kongolu futbolcunun bu şansı, Antalyaspor’un Türkiye Kupası’ndan elenmesiyle birlikte kalmadı. Yoluna sadece Süper Lig’de devam edecek Kırmızı-Beyazlıların önünde 14 maç kalırken, Assombalonga tüm maçlarda en az 45 dakika oynasa bile 20 maça ulaşabilecek.

5 GOL KAYDETTİ

Sezon başında Watford’dan transfer edilen Assombalonga, Kırmızı-Beyazlı formayla Süper Lig’de 16, Türkiye Kupası’nda da 4 maça çıktı. 614 dakika oyunda kalan Kongolu, Türkiye Kupası’nda 4, Süper Lig’de de 1 kez gol sevinci yaşadı. (Lider)

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.