Atatürk Spor Salonu’nun kaderi belli oldu

Atatürk Spor Salonu’nun kaderi belli oldu

Antalya’da, Işıklar Caddesi’ndeki Atatürk Spor Salonu, kent müzesine dönüştürülmek üzere Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi.

İnşaat çalışmaları başlayan Antalya Kent Müzesi Projesi’nde önemli bir viraj daha geçildi. Proje kapsamında kent müzesine dönüştürülecek Işıklar Caddesi’ndeki Atatürk Spor Salonu Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Devir protokolü Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu tarafından imzalandı. Başkan Türel, Antalya Kent Müzesi Projesi kapsamında Atatürk Spor Salonu’nun kent müzesine dönüştürülmesine yönelik projeleri olduğunu hatırlatarak, “Bununla ilgili daha önce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Spor Bakanlığımızla bir protokol imzalamıştık. Bugün de spor salonunun yer teslimine yönelik protokol imzalıyoruz” dedi.

SON ENGEL KALKTI

Kent Müzesi inşaatının başladığını hatırlatan Başkan Menderes Türel, şunları söyledi:

“Atatürk Stadyumu’nun yıkımı gerçekleştirilmişti. Orada halka açık bir park düzenlemesi çalışması yüklenici firma tarafından başlatıldı ve devam ediyor. Önümüzdeki tek engel spor salonunun yer teslimine yönelikti. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın talimatıyla Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ek protokolü imzalayarak bize gönderdi. Biz de bugün Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüzle birlikte bu protokolün bizim tarafımızda kalan imzalarını tamamladık. Böylelikle Kent Müzesi Projesi önündeki son engel de kalkmış oldu.”

ANA OMURGA KAPALI SPOR SALONU

Atatürk Spor Salonu’nu 30 Eylül itibariyle teslim alacaklarını belirten Türel, “Kent Müzesi Projesi’nin ana omurgası Kapalı Spor Salonu’nun içerisi olacak. Buradaki inşa faaliyetler 30 Eylül’den sonra çok hızlı şekilde devam edecek. Bu kapsamda bir günde sorunu çözen Sayın Bakanımıza, Sayın Genel Müdürümüze, Sayın İl Müdürümüze ve bütün bakanlık yetkililerine teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

YENİ SALON KONYAALTINA YAPILACAK

Başkan Menderes Türel, ek protokol kapsamında 1970’li yıllardan beri faaliyette olan Atatürk Spor Salonu’nun yerine Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne Konyaaltı İlçesi’nde 2 bin kişilik bir spor salonu yapacaklarını söyledi. Yeni salonun temellerini gelecek aylarda atacaklarını aktaran Türel, “Bir taraftan eskimiş yapıları yıkıp onları müzeye dönüştürürken, çok daha güzel salonları Büyükşehir Belediyesi olarak Antalya’mıza hediye ediyoruz, gençliğimizin hizmetine sunuyoruz” dedi.

HÜRRİYET

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.