“Aziz Çetin Antalyaspor Kulübü Derneği’nden de istifa etmeli”

“Aziz Çetin Antalyaspor Kulübü Derneği’nden de istifa etmeli”

Antalyaspor’da ani bir kararla başkanlıktan istifa eden, ancak Derneği bırakmayan Aziz Çetin ile ilgili olarak Türkiye Spor Yazarları Derneği Antalya Başkanı Şifa Çiçek dikkat çekecek bir yazı kaleme aldı.

Akdeniz Manşet gazetesinde yer alan köşe yazısı şu şekilde:

“Antalyaspor’da pazartesi günü başlayan ve salı günü devam eden sıcak saatler yaşandı.

Mevcut Başkan Aziz Çetin istifa ettiğini duyurdu. Bu duyurudan hemen sonra başkanvekili İsmail İltemir de görevi bıraktığını açıkladı. Birkaç saat sonra ise aynı zamanda başkanvekili olan Sabri Gülel yönetim kurulunun kararıyla yeni başkan seçildi.

Tüm bu gelişmeleri spor kamuoyu ilk benden duydu.

ENGEL ÇIKARABİLİR

Gönül isterdi ki büyük hedeflerle gelen Aziz Çetin camiaya neden istifa ettiğini açıklasın. Ancak maalesef hesap verilebilirlikten uzak bir yol seçti. Bu arada Çetin’in Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanlığı’ndan da istifa etmesi gerekirdi diye düşünüyorum. Antalyaspor Anonim Şirket hisselerinin yüzde 58’ine sahip olan Kulüp Derneği, yarın istediği anda yeni başkanın yolunu tıkayabilir. Çalışmasına mani olabilir, dernek üzerinden aktarılan gelirlere engel çıkarabilir. Yani Demokles’in Kılıcı gibi yeni başkan Sabri Gülel’in ensesinde olacak.

MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE

27 Mart 2022 yılıydı. Aziz Çetin ile birlikte Dostlar Meclisi’nin konuğu olmuştuk. Çetin, “Ben Antalyaspor A.Ş.’nin başkanıyım. Ama Antalyaspor Kulübü Derneği’nin üyeleri beni yarın indirebilir” demiş ve oradaki konukları Antalyaspor’a üye olmaya davet etmişti. O toplantıda başkan Aziz Çetin ayrıca yüreğimize su serpmiş, Antalyaspor’un geleceği ile ilgili müjde üstüne müjde vermişti. Ben de bunu gazetede ‘Antalyaspor’da gelir hamlesi’ başlığıyla okuyuculara sunmuştum. Kulübe sabit gelir kaynağı yaratmak için çalıştığını belirten Çetin, “İşe Atatürk Parkı’nın Antalyaspor’a devrini sağlamakla başladık. 2 hafta önce Atatürk Parkı Antalyaspor Kulübü Derneği’ne 5 yıllığına kiralanmak üzere Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Bizim oradan gelir beklentimiz yıllık 12 milyon lira civarındadır. Feslikan Yaylası’nda bir yayla tesisi için çalıştık ve aldık. Orada 200 yataklı bir otel ve 3 futbol sahası olan bir tesis yapmak için anlaştık. Burada yapacağımız kamplarda ücret vermeyerek ve yılda 4-5 milyon lira gider kaleminden kurtulmuş olacağız. Turistcell diye bir hat kurduk. Buradan da yıllık beklentimiz 2 milyon Euro. Güneş enerji santrali kurmak için proje yaptık. Proje hayata geçtikten sonra 5 yıl içinde kendini amorti eder. Korkuteli Belediyesi ile de bir protokol imzaladık. 80 dönüm arazi üzerine 5 megabayt elektrik santrali kurulacak. Burada yüzde 1’i Korkuteli Belediyesi’nin olacak gerisi Antalyaspor’un olacak” demişti.

GÖRMEDİM, DUYMADIM

Sevgili başkanın yaklaşık bir yıl önce dile getirdiği bu projelerden hangisi gerçekleşti acaba? Hangisinin temeli atıldı? Ben şahsen bir şey görmedim, duymadım. Şayet projelerde yol alındıysa ve bunu bizimle paylaşırsa onu da yazmaya hazır olduğumu belirtmek isterim.”

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.