Aziz Çetin bıraktı Sabri Gülel geldi

Aziz Çetin bıraktı Sabri Gülel geldi

Süper Lig’de kötü bir sezon geçiren ve maddi olarak sıkıntılı durumda bulunan Antalyaspor’da Başkan Aziz Çetin, görevi bırakma kararı aldı. Olağanüstü toplanacak Kırmızı-Beyazlılarda başkanlık koltuğuna Başkanvekili Sabri Gülel’in oturacağı açıklanacak.

Sezona ilk 5 hedefiyle başlayan, ancak hedeflerin uzağında kalan Antalyaspor’da flaş bir karar alındı. Maddi olarak da zor günler geçiren Kırmızı-Beyazlılarda Başkan Aziz Çetin, görevi bırakma kararı aldı. Bir süredir görevi bırakmayı planlayan Çetin, yönetim kurulunu olağanüstü toplantıya davet ederken, 13.00’te başlayacak toplantının ardından resmi açıklama yapılacak.

Sabri Gülel başkan olacak

Aziz Çetin’in boşaltacağı koltuğa Başkanvekili Sabri Gülel oturacak. Olağanüstü genel kurulun yapılmayacağı Antalyaspor’da yeni başkan yönetim kurulunun oylarıyla kendi içinde belirlenecek.

Mali durum iç açıcı değil

Aziz Çetin’in görevi bırakma kararında mali durumların ve başarısızlığın öne çıktığı öğrenilirken, ciddi bir borç yükünün oluştuğu öğrenildi. Aylardır futbolcu maaşlarının ödenemediği Antalyaspor’da güncel borcun 500 milyon TL’ye ulaştığı, sezon sonu itibariyle de bu rakamın 700 milyon TL’ye ulaşabileceği kaydedildi. Aziz Çetin döneminde Antalyaspor’un sabit gelir kaynağı olan benzin istasyonu da ipotek edilirken, kulübün tüm gelir kalemlerinin tükendiği öğrenildi. Ayrıca kulübün vergi stopajların da ödenmediği ortaya çıktı.

1.4 puan ortalamasıyla bırakıyor

Mustafa Yılmaz’ın görevi bırakma kararının ardından tek aday olarak seçime giren Aziz Çetin, 31 Mayıs 2021 tarihinde başkanlık koltuğuna oturdu. 62 maçta Antalyaspor Başkanı olarak tribünde yer alan Çetin; 24 galibiyet, 15 beraberlik ve 23 yenilgiyle 1.4 puan ortalaması gördü.

3 transfer sezonunda 37 transfer yaptı

Göreve gelmesinin ardından sezonun ilk 8 haftasında Ersun Yanal ile teknik direktör olarak çalışan Aziz Çetin, sonrasında deneyimli teknik direktörle yollarını ayırdı. Nuri Şahin’in futbol sorumlusu olarak olduğu dönemde de başkanlık koltuğunda bulunan Aziz Çetin, görev süresinde 3 transfer dönemi görürken, 37 yeni futbolcuyu kadroya dahil etti.

Resmi açıklama geldi

Antalyaspor kulübü yaptığı resmi açıklamada,

“Antalyaspor A.Ş’nin bugün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında;

31 Mayıs 2021 tarihinden itibaren başkanlık görevini yürüten Aziz Çetin’in görevi bırakma kararı almasından sonra başkanlık görevine SSabri Gülel’in getirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Aziz Çetin Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı olarak görevine devam edecektir” duyurusunu yaptı.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.