Aziz Çetin güç zehirlenmesi yaşıyor ! Antalyaspor A.Ş yöneticisi Sezgin Özer’e tesislere girme yasağı getirdi !

Aziz Çetin güç zehirlenmesi yaşıyor ! Antalyaspor A.Ş yöneticisi Sezgin Özer’e tesislere girme yasağı getirdi !

Antalyaspor’da Aziz Çetin – Emrah Çelik’in yer aldığı 2022-23 sezonunun denetleme raporunun ortaya çıkması, kırmızı-beyazlı kulübün belgeli olarak 1.3 milyon euro zarar uğratıldığının ispatı Antalyaspor Kulübü Derneği tarafını gerdi.

Antalyaspor A.Ş’nin %56 hissesine sahip olan Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Aziz Çetin ve yönetim kurulu Emrah Çelik’in yanında yer alırken Antalyaspor AŞ başkanı Sabri Gülel ve yakınlarına karşı cephe aldılar.

KPMG raporu geçtiğimiz hafta Antalyaspor A.Ş ve Antalyaspor Kulübü Derneği başkanı yöneticiler ile Tolga Cömertoğlu’nun katıldığı toplantıda açıklanmıştı.

Raporda belgenen 1.3 milyon euro zarar varken ayrıca faturalandırılan ancak Antalyaspor’a zarara uğratılan alımlar, altyapı vb deplasman giderleri vs. gibi unsurlar yer almadığı öğrenildi.

Söz konusu raporun açıklandığı sırada Antalyaspor Kulübü Derneği başkanı Aziz Çetin, “Ben Antalyaspor’un sahibiyim. Hepinizi indiririm. Burası benim.” deyince yönetici Abide Gülel devreye girmiş “Kimi indiriyorsunuz. Siz kulübün sahibi değilsiniz” diyerek cevap verince Aziz Çetin, “Sana ne oluyor!” diyerek terslediği Ardından devreye giren Antalyaspor A.Ş Başkanı Sabri Gülel, Aziz Çetin’e “Siz de bu usulsüzlüklere ortaksınız” deyince Çetin, sinkaflı söz söyleyerek toplantıyı terkettiği ortaya çıkmıştı.

Yine aynı toplantıda Antalyaspor A.Ş yöneticisi altyapıdan sorumlu olan Sezgin Özer ve Aziz Çetin arasında gerginlik olduğu bunun üzerine Aziz Çetin’in toplantıdan hemen sonra Kulüp Derneği yöneticilerilene ve çalışanlarına Sezgin Özer’in Hasan Subaşı tesislerine giriş yasağı koyduğunu bildirdiği öğrenildi.

Antalyaspor A.Ş’nin altyapı faaliyetlerinin önemli bir bölümünün Hasan Subaşı tesislerinde yapıldığı ve aileler, antrenörlerle Sezgin Özer’in bir araya gelmesi gerektiği Aziz Çetin’e hatırlatılınca “İşi olduğu zaman arka kapıdan girsin. Ön ve ana kapıdan girişi yasak” dediği belirtildi.

Bilindiği üzere Hasan Subaşı tesislerinin sahibi Antalyaspor Vakfı. Vakıf başkanı Gültekin Gencer’in bu yasağa karşı nasıl bir karar alacağı merak ediliyor.

Diğer yandan Antalyaspor AŞ başkanı Sabri Gülel ve yakınların karşı cephe alan, Emrah Çelik’in yanında yer alan Antalyaspor Kulübü Derneği yönetim kurulu asil ve yedekleri şu isimlerden oluşuyor;

YÖNETİM KURULU ASİL

1 AZİZ ÇETİN Yönetim Kurulu Başkanı

2 DENİZ VAROL Başkan Vekili

3 MUSTAFA TÜRKER Başkan Vekili

4 RIDVAN GÜZEL Başkan Vekili

5 MEHMET AKDAĞ Genel Sekreter

6 HASAN ALİ ONAY Mali İşler

7 OSMAN SAPMAZ İdari İşler

8 CANER CANITEZ İdari İşler

9 LEVENT KÜÇÜKÇOLAK Yönetim Kurulu Üyesi

10 MURAT ŞİMŞEK Yönetim Kurulu Üyesi

11 İBRAHİM UTKU TAŞKIN Yönetim Kurulu Üyesi

YÖNETİM KURULU YEDEK

1 ALİ MURAT HİZAY

2 ERHAN ONUR ÖNTAŞ

3 BAHADIR ASLAN

4 CİHAN ÇELİK

5 SELİN TEZEL

6 TAHİR ÖZDAŞ

7 AHMET ATEŞ

8 MUTLAN ERDEM

9 MEHMET ALİCE

10 ALİ TOPUZ

DENETLEME KURULU ASİL

1 MEHMET AYGÜN

2 MEHMET ÇELİK

3 VAROL ASTARCIOĞLU

DENETLEME KURULU YEDEK

1 RAMAZAN YERLİKAYA

2 CÜNEYT AKGÜL

3 AHMET BUTGÜL

HAYSİYET VE SİCİL KURULU ASİL

1 KAMİLE YILDIRIM GÜLGÜN

2 AHMET KİŞTİN

3 İBRAHİM ŞENDİL

HAYSİYET VE SİCİL KURULU YEDEK

1 YUSUF İZZET CANSIZ

2 ORÇUN ÇELİK

3 NİHAT ALPDEMİR

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.