Aziz Çetin TFF ile buzları eritti, Öztürk ailesine yakınlaştı, Mustafa Yılmaz ile arası açıldı

Aziz Çetin TFF ile buzları eritti, Öztürk ailesine yakınlaştı, Mustafa Yılmaz ile arası açıldı

Antalyaspor’da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Antalyasporum.com olarak özel dosyalarla karşınızda olmaya devam edeceğiz. Haber başlığı kronolojik olarak ters sıralanmış olsa da detayında yaşanan gelişmeleri sırasıyla sizlerle paylaşacağız.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz hafta Mustafa Yılmaz, Antalyaspor A.Ş başkanlığından istifa etmiş, Antalyaspor Kulübü Derneği de seçim kararı almıştı.

Mustafa Yılmaz Ankara ziyaretinden sonra sağlık gerekçelerini göstererek istifa etti.  Kırmızı-beyazlı kulüpte “başkan kim olacak?” sorusunun cevabı dün Antalyaspor A.Ş toplantısı sonrası resmen açıklandı ve yeni Başkan Aziz Çetin oldu.

1)
Aziz Çetin, Antalyaspor’da ilk Musa Nizam’ın sözleşme uzatması görüşmelerinde görülmüştü. Aradan geçen yaklaşık 10 yılın ardından kırmızı-beyazlı kulübe başkan oldu.

2)
Aziz Çetin’in önceki başkan Mustafa Yılmaz ile arasının açıldığı öğrenildi.

Mustafa Yılmaz’ın, görevi bırakmadan önce yaptığı basın toplantısında Ali Şafak Öztürk aleyhine yaptığı açıklamaları Aziz Çetin’in tasvip etmediği ve bu yüzden dolayı Mustafa Yılmaz ile arasının açıldığı belirtiliyor.

Çetin’in, “Mustafa Yılmaz’ın ne konuşacağından haberim yoktu. Beni de zorla oturttu. Söylediklerine katılmıyorum” dediği öğrenildi.

Aziz Çetin’in bu tavrı nedeniyle Mustafa Yılmaz ile arasının açıldığı belirtildi.

3)
Aziz Çetin’in Regnum Otel’e giderek Öztürk ailesi ile görüştüğü öğrenildi. Ali Şafak Öztürk ile de yakınlık kurarak başkan olmak istediğini söylediği öğrenildi.

4)
Pazartesi günü saat 17:00’de başlayan yönetim kurulu toplantısı sonrası Antalyaspor’da başkan resmen Aziz Çetin oldu.

5)
Aziz Çetin ve yönetim kurulu ilk eylemini Türkiye Futbol Federasyonu ile buzları eritmek için yaptı. Yönetim kurulu toplantısı sonrası Aziz Çetin ve yöneticiler A Milli takımın Gine ile oynadığı maça giderek TFF ile yakın temasa geçtiği belirtildi.

Başkan Aziz Çetin’in maç başlamadan önce TFF Başkanı Nihat Özdemir ile görüştüğü ve bundan sonra sürecin birlik ve beraberlik içerisinde geçmesini dilediği öğrenildi. Nihat Özdemir de Öztürk ailesini de hatırlatarak, “Karşılıklı saygınlığı kaybetmeden ilerleyelim. Bizim kimse ile sorunumuz yok” dediği öğrenildi. 

Nihat Özdemir, görüşme sırasında yanında bulunan Hasan Akıncıoğlu için de övgü dolu sözler söylerken “Hasan bey benim eski dostum. Geçmişte kulüpler birliğinde de beraber görev almıştık şimdi de Türkiye Futbol Federasyonu’nda yönetim kurulunda görev yapıyoruz. Sadece Antalyaspor’u temsil etmiyor böyle bie anlayış içerisinde olmayın Hasan bey Akdeniz Bölgesi’ni temsil ediyor. Süper Lig takımları, sporda turizm gibi bir çok konuyla  ilgileniyor” dediği öğrenildi.

Görüşmenin sonunda ise Başkan Aziz Çetin’in protokol tribünde bir süre Nihat Özdemir ve Hasan Akıncıoğlu’nun arasında oturduktan sonra ayrıldığı görüldü.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.