Basketbol ders olmadı yerel belediyeler yine Antalyaspor’u unuttu! Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez…

Basketbol ders olmadı yerel belediyeler yine Antalyaspor’u unuttu! Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez…

Antalyaspor Voleybol Takımı’nın küme düştüğü sezonda Muratpaşa Belediyespor’un voleybolda atağa geçmesi dikkat çekti.

Yıllardır belediyelerde yaşanan rekabet sebebiyle zarar gören Antalyaspor’a bir engelin daha çıkacağı yorumları ortaya çıktı. Kırmızı-Beyazlıların basketbolda tutunamadığı dönemlerde Antalya Büyükşehir Belediyespor ve Kepez Belediyespor, Süper Lig’de mücadele verirken her iki ekip de kısa sürede liglerden çekildi.

Hentbolda başarılı bir çizgi yakalayan Antalyaspor Hentbol Takımı’na desteğin azaldığı dönemde yine belediyelerin hentbola yaptığı yatırım göze çarptı. Muratpaşa Belediyespor’un ardından Konyaaltı Belediyespor da Kadınlar Hentbol Süper Lig’de mücadele etmeye başladı. Maddi olarak kulüpleri zorlayan rekabet oluştu ve Muratpaşa Hentbol takımı kapatılması konuşulmaya başlandı.

Antalyaspor’un ardından bir dönem Serik Belediyespor da hentbolda atağa kalkmıştı. Serik Belediyespor Hentbol Takımı, Süper Lig’de Antalyaspor’a rakip olurken, Kırmızı-Beyazlıların yurt dışından getirdiği ve antrenmana çıkardığı oyuncuyu kaçırıp imza attırdılar. Sonuç: Sezonu tamamlayamadan kapandı, yok oldu bitti!

Muratpaşa Belediyesi, Voleybol 1. Lig’de Çanakkale Çan’ın haklarını alarak mücadele edecek. Antalyaspor Kadın Voleybol Takımı’nın da olduğu bu şehirde yine başka takım kuruluyor.

Neden Muratpaşa Antalyaspor adı ile voleybolda mücadele edilmesi ya da Konyaaltı Antalyaspor olarak hentbolda yer alınması düşünülmüyor?

Belediyeler, Antalyaspor amatör şubelere destek vererek güçlerini birleştirip, altyapı ve sportif başarılara birlikte gitmeyi neden tercih etmiyor?

Konyaaltı Belediyesi Antalyaspor Erkek Hentbol Takımı
Muratpaşa Belediyespor Antalyaspor Kadın Voleybol Takımı

Bu şekilde birliktelikler neden düşünülmüyor ?