Bodrumspor’dan Antalyaspor’a para yağdı

Bodrumspor’dan Antalyaspor’a para yağdı

Antalyaspor’da iki dönem başkanlık yapan ve son olarak Ocak 2021’de görevinden istifa eden Ali Şafak Öztürk, Akdeniz ekibine desteğe devam ediyor. Öztürk Ailesi, görevi bıraktığı dönemde Antalyaspor’un yaklaşık 80 milyon euroluk geriye dönük tüm borçlarını üstlenirken, her ay ortalama 1 milyon euro olarak ödemeye devam ediyor.

3 milyon 875 bin euroluk satış yaptı

Akdeniz ekibini büyük bir borç yükünden kurtaran Öztürk Ailesi, desteklerine yine de kesmeden devam ediyor. Trendyol 1. Lig ekiplerinden Bordum FK’nin büyük hissedarı olan Öztürk Ailesi, son olarak Antalyaspor’dan Ege Bilsel ve Mustafa Erdilman’ı bonservisiyle transfer ederken, Kırmızı-Beyazlılara son 3 yılda ödediği bonservis bedeli de 3 milyon 875 bin euroyu buldu.

İki futbolcu için 200 bin euro

Mustafa Erdilman ve Ege Bilsel’in bonservisinin yarısını 200 bin euro karşılığında Ege temsilcisine bırakan Kırmızı-Beyazlılar, parayı da peşin olarak tahsil ederken kasasına koydu. Son 3 sezonda tam 13 futbolcusunun satışını Bodrum FK’ye yapan Kırmızı-Beyazlılar, tam 3 milyon 875 bin Euro (Mevcut kur ile 127 milyon 875 bin TL) elde etti.

2021-2022’de 10 futbolcu gitti

Antalyaspor ile Bodrum FK arasındaki ilk futbolcu transferi 2021-2022 sezonunda yapıldı. Kırmızı-Beyazlılar, o dönemde tam 10 genç futbolcusunu Bodrum FK’ye gönderdi. Sergen Yatağan, Mert Çayır, Habib Biçer, Bahri Tosun, Metin Türk, Ali Eren İyican, Halil İbrahim Sevinç, Cenk Şen, Omar Imeri ve Harun Kavaklıdere’nin bonservislerinin yarısını Bodrum FK’ye devreden Akrep, 3 milyon Euro elde etti.

Gökdeniz Bayrakdar takip etti

2022-2023 sezonunda Gökdeniz Bayrakdar’ı 1 milyon 375 bin Euro’luk satın alma opsiyonuyla kiralık olarak gönderen Kırmızı-Beyazlılar, sezon sonunda da satışını yaptı. Kırmızı-Beyazlılar, genç golcünün bonservisini yarısını 675 bin Euro’ye Ege temsilcisine devretti.

Transfere engel kalmıyor

FIFA tarafından Süper Lig’den 6 kulüple birlikte 12 Ocak tarihinde transfer engeli aldığı açıklanan Antalyaspor’un bu sorunu aşması için Bodrum FK’nin yaptığı ödeme yeterli olacak. FIFA tarafından engelin duyrulduğu gün açıklama yapan Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, “Büyük bir sorun yok. Transfer çalışmalarımız devam ediyor. 200 bin Euro civarında bir ödeme yapılınca yasak kalkacak” ifadelerine yer vermişti.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.