Bu da bizim rüyamız

Ortak akla yakın bir kadronun nasıl oynadığını dün gördük.

Ömer’i kaybetmemek adına Adem’in kenarda tutulmasını anlayışla karşılayabiliyorum. Diarra’nın kötü oynadığını kabul ediyor olsam da, kazanmak için kenarda tutulması gerektiğine değil, dün olduğu gibi ilk 11’de ısrar edilmesi gerektiğine inananlardanım. Kadronun diğer kısmına diyecek bir şey yok. Emrah kafamızda hala bir soru işareti olarak dursun, Yusuf Hoca’nın kararına saygı duyalım bu hafta da.

Belki de yılın golü seçilecek bir vuruş yapması farklı bir şey. Ama Emrah’ın oyunun büyük bölümünde ‘katkısı az’ bir futbol oynadığını da görmek lazım.

Antalyaspor’un uzun zamandır ilk kez ‘oynaması gerektiği gibi’ oynadığı bir maç izledik dün. Sakin, ne yaptığını bilen, hele golü attıktan sonra rakibini uyutan ve iki yumrukla nakavt eden bir oyun anlayışına tam not.

Hakemin bol düdük çalarak oyunu sık sık durdurması da Antalyaspor’un bu taktiğine katkı koydu.

Bu galibiyetin 3 puandan fazlası olduğunu sanırım herkes biliyordur. Özgüven, yarışa yeniden ortak olmanın getirdiği hava, kalan 9 haftadaki –rakiplere göre- avantajlı fikstür, hepsini üst üste koyduğunuzda kazanımın değerini puanla hesaplayamazsınız.

Hele bir gün önce Alanyaspor’un Osmanlıspor’u yenip zirveyi yeniden karıştırdığı bir haftada.

Hayal mi dersiniz, rüya mı bilmem.

Ben bu sene Süper Lig’e çıkacak 3 takımdan ikisinin Antalya’dan olmasını diliyorum.

Hazır güneş tutulmuş, herkes bir şeyler diliyorken, biz de bunu araya sıkıştıralım istedik.


Murat Özgen / Sabah Akdeniz

Bucaspor – Antalyaspor : 0-3
Haftanın sonuçları ve PUAN durumu
Emrah Başsan’dan müthiş GOL (VİDEO İZLE)

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.