Dr. Cem Oğuz yeni statla ilgili önemli bilgiler verdi

Antalya’ya ve Antalyaspor’a yeni stat kazandırmak için 10 yıldır büyük mücadele içerisinde olan, paneller düzenleyen, imzalar toplayan Antalya İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Cem Oğuz, 100. Yıl’a yapılan yeni statla ilgili antalyam.com’a önemli bilgiler paylaştı.

Oğuz, yeni statta 42 loca, 16 büfe, 2 mağaza ve yaklaşık 700 araçlık otopark olacağını ayrıca Numaralı tribün altında 7772 m2 ticari alan bulunduğunu söyledi.

Ticari alanın kapasitesinin artabileceğini kaydeden Oğuz, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Menderes Türel bu konuda girişimlerde bulunacağını belirtti. Ticari alan diğer tribünlerin altında da olursa Antalyaspor’un yıllık 12-15 milyon TL gelir elde etmesi bekleniyor. Bu da Antalyaspor futbol takımı için son derece ciddi bir gelir kaynağı olacak. Ayrıca 10 bin kişilik spor salonundan elde edilecek gelir ile Antalyaspor’un hentbol, basketbol gibi branşları için kaynaklar oluşturulabilecek. Hem stat ve salon gelirleri ile Antalyaspor tüm branşlarda zirve mücadelesi verebilecek” dedi.

Stat inşaatının yavaş başladığını ancak daha sonra hızlandığı kaydeden Oğuz, “Stadın her ne kadar yeri yanlış olsa da emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Antalya ve Antalyaspor için büyük bir ihtiyaç gideriliyor” dedi.

Stadın iki katlı olduğunu belirten Oğuz, “Stat iki katlı ancak 1 ve 2. kat arasında localar ve vip tribün bulunuyor. Localar Numaralı ve Maraton tribünde toplam 42 tane. 38 tanesi 25 m2 ve 20 koltuk kapasiteli diğer 4 loca köşelerde 80 m2’nin üstünde, kapasiteleri ile 50 koltuk civarında” dedi.

Projedeki loca sayısının artabileceğini ifade eden Oğuz, “Kale arkalarına loca yerleştirebilir. Bunun dışında çeşitli yöntemlerle loca sayısı artırılabilir. 80’e kadar loca sayısı artabilir ama bunun için projede bazı değişiklikler gerekiyor” dedi.

Stadın üstünün kapalı olacağını söyleyen Oğuz, “Stadın tüm tribünleri kapalı olacak ama tamamı kapanmayacak. Açılır, kapanır bir sistem olmayacak. Çatı sisteminin %30’u ise güneş enerji panellerinden oluşacak. Böylelikle stat kendi elektriğini üretecek. Bu elektrik ile stat çevresinde çeşitli renklerde led aydınlatmalar yapılacak.” dedi.

Dr. Cem Oğuz’un, antalyam.com’a verdiği bilgiler neticesinde stat ile ilgili rakamlar şöyle;

Alt tribün : 17.036 seyirci
1. kat kale arkaları : 2766 seyirci
2. kat kale arkaları : 2749 seyirci
Üst tribün : 9263 seyirci
Vip tribün ve localar : 1139 seyirci
Protokol tribünü : 80 seyirci
Toplam kapasite : 33032 seyici
Numaralı tribün ve maraton tribünde 42 loca
Tüm tribünlerde 16 büfe
2 mağaza
Numaralı tribün altında 7772 m2 ticari alan
60’ı otobüs olmak üzere yaklaşık 700 araçlık otopark
Çatı sisteminin %30’u güneş enerjili paneller ile kapanacak

[nggallery id=16]
Yeni Stat ile ilgili haber ve fotoğraf arşivi için tıklayın

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.