Eleştirin, alet olmayın

Eleştirin, alet olmayın

6 haftada tek puan toplayan bir takım her zaman eleştirilir. Antalyaspor da eleştirilecektir. Başkanı, teknik adamı, futbolcuları, malzemecisi… Herkes eleştirilebilir ve bunda ‘gerçek’ taraftarın da hakkı vardır. Ancak dikkat edin, bazı güruhların aleti olmayın. Bunu pek çok kişi de biliyor ki “takım başarısız olsun, bize gün doğsun” diyen bir kesim var.

Mesela, “Öztürk Ailesi göreve geleceğine, takım amatöre düşsün, borçlarından arınsın, nasıl olsa bir gün Süper Lig’e geri döneriz” diyebilen düşünce yapısı şu an en yoğun eleştiriyi yapan kişiler. İşte bu düşünceye alet olmayın.

Takımın yeri kötü mü? Kötü. Daha iyi olmalı mı? Kesinlikle evet. Ancak bu kulübe düşmanlık yapanlar ile iyiliğini isteyenler arasında tercih yaparken zorlanmayın. Antalyaspor’un bu sezon en çok ihtiyacı olan şey, bu güruhun etkisinin en aza indirilmesi.

Gelelim maça…

İlk yarıda benim izlediğim Antalyaspor, sahada oyuna hükmeden istediği sonuca ulaşması daha yakın olan taraftı. İkinci yarıda istenen olmadı, özellikle golden sonra neredeyse sahadan silindi. Özellikle gol yollarındaki verimsizlik, Antalyaspor’un en büyük sorunu olarak göze çarpıyor. Bu konuda devre arasında bir hamle yapılması için çalışmalar var. Daha skorer bir ismin takviyesiyle birlikte Antalyaspor’un sonuca daha kolay ulaşabilen bir takım olması muhtemel.

6 maçta alınan tek puanla birlikte eleştiri seslerinin yükselmesi olağan olsa da bunun Başakşehir maçının ardından abartıldığını düşünüyorum. Sezon başında kaç kişi Başaksehir deplasmanı için puan yazmıştı merak ediyorum. Mesela İstanbul ekibinden son 8 haftada puan alabilen sadece 2 takım var. Ligin en iyi takımlarından birisi olan Başakşehir’e karşı oynanan özellikle ilk yarıdaki oyun umut verdi. Önümüzdeki Trabzonspor maçından alınabilecek 1 puan, gerçekçi hedef olacaktır. ‘Gerçek’ taraftarıyla yeni bir başlangıca imza atılabilir.

KORAY GEÇGEL / TOROS GAZETESİ