Elmalı’da altın kemerin sahibi belli oldu

orhan-okulu-elmali

Bilinen en uzun süreli organizasyon olan Elmalı Yeşilyayla Güreşleri bu sene 663. kez yapıldı. 71 başpehlivanın katıldığı güreşlerde toplam bin 500 güreşçi ter döktü. Finalde Balaban’ı yenen Okulu başpehlivan oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Elmalı Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği 663. Elmalı Yeşilyayla Güreşleri bugün sona erdi. Antalyalıların büyük ilgi gösterdiği güreşler adeta nefes kesti. Göreve gelmesinin hemen ardından Büyükşehir Belediyesi ile el ele vererek Türkiye’nin konuştuğu bir organizasyon yaptıklarını belirten Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, birçok açıdan Kırkpınar’ı gölgede bırakan tarihin en eski güreşlerine ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

Siyasiler akın etti

Elmalı Yeşilyayla Güreşleri’ne Dışişleri eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ulaştırma eski Bakanı Lütfi Elvan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Sena Nur Çelik, CHP Antalya Milletvekilleri Mustafa Akaydın, Niyazi Nefi Kara, Devrim Kök, Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, CHP Antalya İl Başkanı Semih Esen katıldı.

Tarık Sarvan ağa oldu

CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan 200 bin TL ile 664. Elmalı Yeşilyayla Güreşleri’nin ağası oldu. Dışişleri eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, Elmalı Yeşilyayla Güreşleri’ne 500 bin TL devlet katkısı sağladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Elmalı Belediyesi tarafından düzenlenen Elmalı Yeşilyayla Güreşleri, ilk iki gün olduğu gibi dün de büyük ilgi gördü.

Sabah saatlerinden itibaren yoğun bir kalabalığın yaşandığı güreşlerde yarı finale kalan 4 güreşçi, Orhan Okulu, İsmail Balaban, Salih Erinç ve Faruk Akkoyun oldu. Orhan Okulu, Faruk Akkoyun’u yenerek finale kalan ilk isim olurken, İsmail Balaban da Salih Erinç’i yenerek finale kaldı. Finalde karşılaşan Orhan Okulu ile İsmail Balaban, izleyenleri büyüledi. Rakibini yenen Okulu başpehlivan oldu.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.