Emin Hesapçıoplu’nun cevapları ve soru işaretleri ? ANTSU bilmecesi

Emin Hesapçıoplu’nun cevapları ve soru işaretleri ? ANTSU bilmecesi


Antalyaspor’da geçtiğimiz hafta yapılan Kulüp Derneği kongresinin yankıları devam ediyor. Tüzük değişikliği gizli saklı yapıldığı iddiası camiada halen konuşulurken Başkan Emin Hesapçıoğlu, Akdeniz Manşet’e verdiği bazı cevaplar tatmin etmedi.

Antalyasporum.com’un dile getirdiği tüzük değişikliğinin arkasında Nafız Tanır var iddiasını doğrulayan Emin Hesapçıoğlu, kırmızı-beyazlı kulübün tek sabit gelir kaynağı petrol istasyonunu satmak istediklerini de itiraf etti.
Tüzüğün gizlik saklı geçmediğini dile getiren Emin Hesapçıoğlu’nun verdiği cevaplar ve değerlendirmeler …

1)  Emin Hesapçıoğlu : “Tüzük değişikliğinin yapılacağını 15 gün önceden gazeteye ilan vererek duyurduk”

DEĞERLENDİRME

GÜNDEM
1-Yoklama ve açılış
2-Divan teşekkülü ve saygı duruşu
3-Genel Kurul tutanaklarını imzalamak üzere Divan Heyeti’ne yetki verilmesi
4-Tüzük tadilat tasarısının görüşülmesi ve onayı
5-Yönetim Kuruluna Verilecek yetkilerin görüşülmesi ve onayı
6- Seçimler (Yönetim Kurulu 11 Asil 11 Yedek, Denetim Kurulu 3 Asil 3 Yedek, Haysiyet ve Sicil Kurulu 3 Asil 3 Yedek)
7-Dilek ve temenniler
8-Kapanış

Gözükeceği üzere ilanda tüzükte hangi maddelerin değişeceği yer almıyor. Camiada küçük bir kısım üye aidatı, başkanlık için başvuru gibi değişiklikler olacağını sanıyordu. Gazeteye verilen ilan yetersizdi.

2) Emin Hesapçıoğlu : “Genel kurula gelen her üyemize tüzükte yapılan değişiklikleri içeren bilgilendirme yazısı verildi. Maddenin ilk ve son hali kağıtta yazılıydı.”
Tüzüğün ilk ve son hali şeklinde yazı hazırlandığı doğru ancak kongreye gelen büyük bir kesim bu yazının kendilerini verilmediği, dağıtılmadığını söylüyor.

3) Emin Hesapçıoğlu : “Büyükşehir Belediyesi ile ilgili bir yapı kurduk. Antsu diye bir yapı. Bu maddeyle ilgili yarın Büyükşehir’den hisse almak istersek alabilelim, satmak istersek de satabilelim diye değişiklik istedik”

DEĞERLENDİRME: Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Cem Oğuz’un Antalyaspor’a sabit gelir kaynağı yaratılması için yapılan proje. 01.09.2020 tarihinde 500 bin TL sermaye şirket kurulmuş ve Antalyaspor %49 hissesini almış bile ! Üretim ise henüz başlamadı.

ANTSU YÖNETİM KURULU
BAŞKAN : KIVANÇ BÜLENT KUZAY
BAŞKAN YARDIMCISI : EMİN KEMAL HESAPCIOĞLU
ÜYE : MURAT ZEYDANLI
ÜYE : OSMAN DEMREN
ÜYE : ŞİNASİ ERHAN KADAM

4) Emin Hesapçıoğlu : “İyi para veren olursa, bana sorarlarsa satılsın derim. Alıcı var mı? Bir tane bile alıcı yok şu anda”

DEĞERLENDİRME : Evet alıcı yok ama soran çok. Komisyon peşinde koşanlar kapı kapı dolaşıyor. Ancak ipotek-teminat gösterip kredi çekip dolaylı satışta masada duruyor. Böylelikle siz satmış olmayacaksınız bankaya kredi ödenemezse banka satılığa çıkaracak. Dolaylı satış olacak siz değil banka satmış olacak!

Antalyasporum.com GENEL DEĞERLENDİRME
Antalyaspor’a kişisel riskler almayıp, kefil olmayıp hazır gelir getiren yerler satılmak isteniyor veya teminat gösterip kredi çekilmek isteniyor. Antalyaspor’un şu anda hem AŞ, hem Dernek hem de Vakıf yöneticileri bu kadar yoksulluk içerisinde mi ? Antalyaspor’u satarak, malını mülkünü ipotek gösterip kredi çekerek mi yöneteceksiniz ? Kulüp Gültekin Gencer – Nafız Tanır dönemi sonrası 2016 yılı gibi olsa anlayışla karşılanabilirdi ancak şu anda en az borca sahipken kulüp derneğinin de çok sayıda amatör branşı (su topu, yüzme, voleybol, masa tenisi, hentbol, triatlon) varken neden Antalyaspor’un tek sabit gelir kaynağı satılmak veya ipotek gösterilmek isteniyor. Tam tersine yeni sabit gelir kaynakları yaratılıp arttırılması gerekirken!

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.