Emre Güral : ”Söz verdik!”

Emre Güral : ”Söz verdik!”

Antalyasporlu Emre Güral, Fenerbahçe maçına iyi hazırlandıklarını son dönemde duran top konusuna önem verdiklerini iletti. Yeni teknik direktör Leonardo’nun oynatmak istediği oyuna yavaş yavaş geçtiklerini ifade eden Güral, kongre kararının takımı etkilemediğini ve iyi sonuçlar alacakları yönünde yönetime söz verdiklerini ifade etti

Antalyaspor’un başarılı oyuncusu Emre GüralRadyospor‘da yayınlanan Spor Kazanıprogramında Özgür Sancar‘a konuştu. İşte o açıklamalar:

Duran top çalışıyoruz

“Kadromuz iyi gerçekten. Tecrübeli oyuncularımız var, genç oyuncularımız var. Futbolda biliyorsunuz herşey sahada bitiyor ve bunun için çalışıyoruz. Çok daha iyi konuma geleceğiz.  Biz yapabildiklerimizi sahaya yansıtabilirsek iyi sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyorum. Duran toptan herkes gol yiyebilir ama bizde de fizikli oyuncular çok. Fizik üstünlüğü olan bir takımız bu daha kötü duruma sokuyor bizi. Bu kadar duran top pozisyonu vermememiz lazım. Farklı sistemler deniyoruz. Leonardo çok tecrübeli bir hoca. Futbolculuk döneminde de çok iyi bir kariyeri var. Bize yavaş yavaş oynatmak istediğini aşılıyor. Türkiye ligi farklı bir lig. Oyunumuz değiştirmeye başladı”

Fenerbahçe bizim gibi yapabileceklerini tam ortaya koyamadı

“Fenerbahçe’nin analizinden önce kendimize bakıyoruz. Fenerbahçe büyük bir takım. Bizde iyi hazırlanıyoruz. Maça doğru Fenerbahçe analizi de yapacağız. Onların en son maçını da izledik. Soldado iyi bir performans gösterdi. Kimseye tek tek oyuncu olarak kitlenmeyeceğiz. Fenerbahçe bizim gibi, daha yapabileceğini tam ortaya koyamadı. Bizde hocamızın verdiği taktikle oynamaya çalışacağız. Fenerbahçe’nin defans oyunu henüz oturmadı. Her maç farklı oluyor. Bizde maç gününde tecrübeli oyuncularımız ile diğer oyuncularımız ile katkı yapmamız lazım. Rakibin hücum hattı özel bir hat ama bizim onu önleyecek gücümüz var. Soldado daha golcü Janssen daha gezgin savaşan oyuncu. Ben olsam Soldado’yu oynatırım. Valbuena, Dirar gibi açıklar zaten iş yapıyor. Soldado gibi tecrübeli bir oyuncu varsa onu kullanırım.”

İyi sonuçlar alacağımıza yönelik söz verdik

“Kongre kararı alındığında biraz şaşırmıştık ama yönetim benim çalıştığım en iyi yönetimlerden biri. İşlerini en iyi şekilde yapıyorlar. Bizimle konuşuldu, hiç kimsenin problemi yok. Sportif başarıya dayalı olduğu için ve önemli yatırımlar yaptığı için beklentileri yüksek. Hepimiz birbirimize destek çıktık ve iyi sonuçlar alacağımıza yönelik söz verdik. Zorlu dönemlerde herkes birbirine sahip çıkmalı.”

(Ajansspor)

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.