Engel gelmese de transfer yapılamayacakmış! Harcama limiti…

Engel gelmese de transfer yapılamayacakmış! Harcama limiti…

Geçtiğimiz sezon başı transfer sezonunda harcama limiti 23 milyon 898 bin TL, devre arası da 33 milyon 457 bin TL olan ve Süper Lig’in en az limitine sahip olan takımları arasında yer alan Antalyaspor’a Türkiye Futbol Federasyonu’ndan ihtar geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu, “Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı 89. Maddesinde” bulunan, “Kulüplerin Takım Harcama Limitlerinin belirlenmesi” kapsamında Bağımsız Denetim Şirketi tarafından onaylanan Takım Harcama Limiti gerçekleşme raporlarının Kulüp Lisans Kurulu Toplantısında Kurulu tarafından nihai olarak incelendiğini duyurdu.

Yapılan incelemelerin ardından Antalyaspor, Başakşehir ve Gaziantep FK’nim belirtilen harcama limitlerini yüzde 6 aştığı gerekçesiyle ihtar cezası verildiği duyruldu.

Buna göre; Antalyaspor’un devre arasında transfer engeli cezası almaması halinde de kadrosuna yeni bir ismi katamayacağı ortaya çıktı. Geçmiş dönem borçlar sebebiyle eli kolu bağlanan Kırmızı-Beyazlılar, harcama limiti sebebiyle transfer gerçekleştiremeyecekti.