Ersin Zehir Almanya 4.ligine transfer oldu

Ersin Zehir Almanya 4.ligine transfer oldu

Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor’un geçtiğimiz sezon başında Alman ekiplerinden St. Pauli’den transfer ederek 5 yıllık sözleşmeye imza attığı Ersin Zehir, Almanya’ya geri döndü. Antalyaspor’da sadece 3 maçta 73 dakika oynayabilen 25 yaşındaki futbolcu, Alman ekibine bonservisiyle birlikte transfer olurken, sözleşme süresi 6 ay olarak belirlendi.

“Ligde kalmaya yardımcı olacağım”

Alman ekibiyle attığı imzanın ardından açıklamada bulunan Ersin Zehir, “ Trier’de olduğum için çok mutluyum. Hedefim, üst liglerdeki ve yurt dışındaki deneyimlerimi takımın ligde kalmasına yardımcı olmak için kullanmaktır” dedi.

Kümede kalma mücadelesi veriyor

Ersin Zehir’in sözleşme imzaladığı Alman ekibi Eintracht Trier, 5 gruplu Almanya 4.liginde mücadele veriyor. 18 takımlı güneybatı grubunda yer alan Alman ekibi, 20 maçta topladığı 13 puanla son sıradaki Tus RW Koblenz’in 3 puan üzerinde yer alıyor.

3 maçta oynayabildi

Antalyaspor’da beklentilerin uzağında kalan Ersin Zehir, geçen sezonun devre arasında Hollanda 2. Lig takımlarından Dordrecht takımına kiralandı. 16 maça çıkıp 1 kez gol sevinci yaşadığı Hollanda ekibiyle olan kiralık sözleşmesinin tamamlanmasının ardından Antalyaspor’a geri dönen ve sonrasında sözleşmesi fesih edilen Ersin Zehir, Tuzlaspor’a transfer oldu. Tuzlaspor ile hiçbir maça çıkmayan orta saha oyuncusunun sözleşmesi 1 ay sonra fesih edildi.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.