Eto’o transferi hakkında Rıza Çalımbay’dan önemli açıklamalar..

Eto’o transferi hakkında Rıza Çalımbay’dan önemli açıklamalar..

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar’a önemli açıklamalar yaptı. İşte o açıklamalar:

Yeni transferlerin uyum süreci için en az 3-4 hafta lazım
“Bir orta saha oyuncusu düşünüyorduk. Vainqueur geldi şimdi tabii geç oldu. Kendisi hazır olsa bile yeni bir lige geliyor uyum süreci var. Tüm yeni oyuncuların hazırlık dönemi uzun sürdü ve sakatlıklar çok zorlandı bizi. Mesela Nasri hazırdı ve o bölgede kullandık. Uzun süre konuştuk sonra oynattık. Herkesin beklentisi büyük tabii ama 3-4 hafta sonra istediğimiz noktaya geleceklerdir.”

Galatasaray iyi hava yakaladı
“Galatasaray takımı da sezona kötü başladı, beklenmedik bir takıma elendiler. Sonra başka oyuncular geldi ve çıkış yakaladılar. Bizim kesinlikle sahamızda başarılı sonuçlar almamız lazım. Galatasaray mükemmel bir hava yakaladı.”

Samuel Eto’o hakkında çıkan haberler hakkında da konuşan Çalımbay, “Konu yönetimle ile ilgili bir konu. Eto’o nasıl bir anlaşma yapmıştır bilemem ancak bu konunun muhattabı ben değilim. Bu konular beni de rahatsız ediyor. Yönetim bu konuları çözecektir. Bu konular tabii konsantrasyonu bozuyor.”

Eskişehir’de büyük bir destek olacaktır
“Milli Takım, Ukrayna’da mücadeleyi kazanacak havayı yakalayamamıştı. Hırvatistan maçında ise seyirci desteği olacaktır. Ukrayna maçının üstüne çıkmak gerekiyor. Ukrayna’da taraftarı bile havaya soktu onları. Eskişehir’de büyük bir destek olacaktır”

(Ajansspor)

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.