Fazlı Ulusal ve Eto’o’dan sonra Buksa…

Fazlı Ulusal ve Eto’o’dan sonra Buksa…

Antalyaspor’un sezon başında Fransız ekibi Lens’ten satın alma opsiyonuyla kiraladığı Adam Buksa, Kırmızı-Beyazlılarla resmen yollarını ayırdı. Antalyaspor’un satın alma opsiyonunu kullanmadığı Polonyalı futbolcu, elde ettiği istatistikle Kırmızı-Beyazlıların tarihine geçmeyi başardı. Süper Lig’de Antalyaspor formasıyla 33 maça çıkan Polonyalı, bir sezonda en fazla gol atan Kırmızı-Beyazlı futbolcular arasında 3’üncü basamağın sahibi oldu.

2 MAÇTA 1 GOL

Sezonun ilk 4 haftasını boş geçen ve 5’inci haftada oynanan Fenerbahçe mücadelesiyle birlikte gollerine başlayan Polonyalı, 33 maçta 16 gol kaydederek hemen hemen 2 maçta 1 gol ortalamasını yakaladı. 27 yaşındaki futbolcu, elde ettiği bu istatistikle birlikte Samuel Eto’o ve Fazlı Ulusal’ın ardından bir sezonda en fazla gol atan Antalyasporlu futbolcu olmayı başardı.

FAZLI ULUSAL VE ETO’O ZİRVEDE

Antalyaspor adına Süper Lig’de bir sezonda en fazla gol atan isimler Fazlı Ulusal ve Samuel Eto’o… Fazlı Ulusal 1999-2000, Samuel Eto’o da 2015-2016 sezonunda 20’şer gol atarak Kırmızı-Beyazlıların en başarılı isimleri oldu. Samuel Eto’o 2016-2017 sezonunda da 18 gol kaydederek sıralamanın 3’üncü sırasında yer alırken, Adam Buksa bu sezon yakaladığı başarıyla Atilla Birlik, Haji Wright, Andre Kona, Lamine Diarra, Necati Ateş ve Mevlüt Erdinç gibi isimleri geride bıraktı.

DEPLASMAN GOLCÜSÜ

Adam Buksa, bu sezon kaydettiği 16 golün 11’ini deplasmanda atarak dikkat çekti. Bu sezon Süper Lig’de en fazla dış saha golü kaydeden ismi olan Adam Buksa, bu alanda Antalyaspor tarihinin de en başarılı futbolcusu oldu. Polonyalı, Samuel Eto’o’nun 2016-2017, Haji Wright’ın da 2022-2023 sezonundaki başarısını geçerek tek başına listenin zirvesinde yer aldı. (Lider)

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.