Fehmi Koç lisansının çıkmamasıyla ilgili gündeme gelen Serkan Daldal’dan yanıt geldi

Fehmi Koç lisansının çıkmamasıyla ilgili gündeme gelen Serkan Daldal’dan yanıt geldi

Antalyaspor’da lisansı çıkarılmadığı için resmi maçlarda forma giyemeyen Fehmi Koç konusunda sorumlu kişi halen belli olmazken, ortaya 3 isim atılmıştı.

Bu 3 isimden birisi olan Serkan Daldal’dan yanıt geldi.

İşte o açıklama:

“Gazi Üniversitesi 2007 Spor Yöneticiliği bölümü mezunuyum. 2006 – 2007 Yılları arasında Ankaraspor futbol kulübünde staj yaptım ve 2007 yılında mezun olmam akabinde yönetim tarafından alınan karar ile birlikte Ankaraspor’un idari işler departmanında göreve başladım.

2009 yılında, MKE Ankaragücü futbol kulübüne transfer oldum ve burada “Genel Menajer ve Genel Müdür Asistanı / Yardımcısı” olarak göreve başladım. İşimi profesyonel şekilde yapmak için, bu zaman zarfı içerisinde Türkiye’de ve yurt dışında, spor ve futbol konusunda uzmanlaşmış birçok eğitmenden, spor hukuku, spor yönetimi, spor pazarlaması ve spor ekonomisi üzerine ulusal ve uluslararası eğitimler aldım.

2015 yılının Mayıs ayında, başka bir takımda kendimi denemek ve göstermek için Ankara’dan ayrıldım. 2015 yılında Samuel ETO’O’nun Antalyaspor’a transfer olması ile bu haberin Türkiye’de çok ses getirmesi dikkatimi çekti ve Antalyaspor’a iş başvurusunda bulundum. Akabinde Kulüp tarafından arandım ve o dönemin Kulüp başkanı Gültekin GENCER ile görüştüm. Kendisi özgeçmişimi inceledikten sonra, iş başvurumu kabul etti ve “Genel Müdür Yardımcısı” olarak işe başladım. Bir yıl kendisiyle çalıştım. Gültekin GENCER’in istifa etmesinin ardından Ali Şafak ÖZTÜRK yönetimi ile de bir buçuk yıla yakın çalıştım. A Takım, Altyapı, Basketbol ve Hentbol branşlarının idari işlerinde aktif olarak görev aldım. Antalyaspor’un, Süper Lig tarihinde ilk kez beşinci bitirdiği sezonda görev aldım ve görevimi her zaman kusursuzca yapmaya gayret ettim. Daha sonraki sezon, Ali Şafak ÖZTÜRK’ ün istifa etmesinden sonra yönetime gelen Cihan BULUT ile yarım dönem çalışma fırsatım oldu. Bu sezon belki de Antalyaspor’un tarihinde, en zor şartlarda geçen sezon olmuştur. Gençlerbirliği’ni yenmemiz ile Lig’de kaldık. Sezon sonunda Cihan BULUT’un istifa etmesi ile tekrar Ali Şafak ÖZTÜRK yönetiminde iki yıl daha çalışma fırsatım oldu.

Bulunduğum görev içerisinde, Antalyaspor kulübüne en iyi şekilde hizmet etmeye gayret ettim. Bu dönem içerisinde, hiçbir şekilde Fornezzi ile ilgili bir evrak ya da başka bir belge ile karşılaşmadım. Kulüpten ayrılma sebebim de asla bu husus değildir. Başka bir kulüpten teklif aldığımı ancak önceliğimin Antalyaspor’dan yana olduğunu üstlerime bildirdim.

İyi niyetli bir şekilde durumu paylaşmama ve önceliğimin Antalyaspor’dan yana olduğu, gelen teklifi geri çevirdiğim hususu bilinmesine rağmen, iki hafta sonra, o dönemin idari ve mali işlerden sorumlu çalışanı ile küçülme gerekçesi ile yollarımızı ayırdık.

Bu durumun akabinde, daha önce de aklımda olan ancak fırsatım olmadığı için yapamadığım yurt dışı eğitimini almak amacıyla yurt dışına gitme kararı aldım. Ancak Covid-19 salgının başlaması ile tüm planlarım değişti ve bir yıl beklemek zorunda kaldım. Bu süreçte, online olarak futbol ile ilgili eğitimler aldım.

Mustafa YILMAZ’ın başkan olmasından sonra ise Kulüp tarafından geri çağırıldım. Hakkım olanı bana geri verdiği için kendisine çok teşekkür ederim. Bu süre zarfında sadece, “Sponsorluk ve Pazarlama Müdürü” olarak görev yaptım. İdari işlerde hiçbir şekilde yer almadım. Transfer sezonu 8 Eylül’de bitmektedir. Benim Alanyaspor’da göreve başlama tarihim ise Temmuz ayının başlarıdır. Antalyaspor’daki görevimden Haziran ayının sonunda ayrıldım. Transfer sezonu içerisinde Antalyaspor’da görev almadım. Bu sebepler ile Fehmi KOÇ’un lisansının çıkmaması ile bir ilgim bulunmamaktadır.

Antalyaspor’da iki katı maaş ile işe başladığım hususu gerçeğe aykırıdır. Daha önceki yıllara ait maaşlarımın oranları da karşılaştırılabilir.

Hakkımda yazılan ve yayınlanan her şey gerçeğe aykırıdır. Her başkan döneminde işini hakkıyla yapmış, Kulüp içinde, tüm başkan ve yöneticileri tanıma fırsatına erişmiş ve uzun süre çalışmış bir kişiyim. Her dönemde çalıştığım kuruma en fazla faydayı sağlamak adına eğitimler alarak, işimi en iyi şekilde yapmaya çalıştım.

Başkan Gültekin GENCER de, Fehmi Koç konusuna ilişkin haberde belirtilenin aksine, herhangi bir ihmalimin bulunmadığını, Antalyaspor’a Mustafa YILMAZ döneminde sadece “Sponsor ve Pazarlama Müdürü” olarak görev aldığımı, hiçbir şekilde lisans, sözleşme gibi konuların içinde yer almadığımı, konuya ilişkin görevlerimi tamamen yerine getirdiğimi belirtmiştir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.”