Feryatlar Yürek Dağladı

Antalya’dan vatani görevini yapmak için gittiği Hatay’ın Serinyol ilçesindeki 121. Jandarma Alayı’nda nöbet kulübesinde intihar ettiği bildirilen 5 aylık er Ufuk Gölbez’in cenazesi toprağa verildi.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Manavgat Meslek Yüksekokulu öğrencisiyken kaydını dondurarak askere giden 20 yaşındaki Ufuk Gölbez’in Muratpaşa Camisi’ndeki cenaze törenine annesi Havva Gölbez, baba Adem Gölbez, kardeşi Umut Gölbez ve yakınlarının yanı sıra Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, Antalyaspor teknik heyeti, futbolcular, taraftarlar, askeri erkan katıldı. Bu arada tabutun başında bekleyen askerlerden birinin ağlaması dikkat çekti.

ANNENİN FERYATLARI YÜREKLERİ DAĞLADI
Anne Havva Gölbez tören öncesi Türk bayraklı tabuta sarılarak, “Sarışın mavi gözlü oğlum. Bana ağlama derdi ama şimdi ağlıyorum. Önce şehit cenazelerini televizyonlardan izlerdim, şimdi başımıza geldi. Ben dokunmaya kıyamazdım ama oğluma kıydılar. Şehit demediler, Allah’a havale ediyorum” diye feryat etti.

KOYU BİR ANTALYASPOR TARAFTARI
Koyu bir Antalyaspor taraftarı olan Ufuk Gölbez’in tabutuna Antalyaspor kaşkolü, bayrağı ve kullandığı tesbihi asıldı.
Kılınan cenaze namazının ardından “Şehitler ölmez” sloganları eşliğinde cenaze, cenaze aracına alındı. Ufuk’un, cenaze namazının ardından Korkuteli Kemerağzı köyünde toprağa verileceği belirtildi.

1994-2 MÜTEVEFFA
Ufuk Gölbez’in fotoğrafının altında “1994-2 Müteveffa” yazılması dikkat çekti.

ufuk-golbez-cenaze

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.