Fikret Yılmaz : “Adanalıyım”

Cumrtesi günü oynanan Orduspor – Antalyaspor maçı öncesi yaptığı açıklamalarında, ”Antalyalı değil, Adanalı’yım” diyen ve Kırmızı-Beyazlı camianın tepkisini çeken Fikret Yılmaz, Kale Çizgisi’ne bağlanarak eleştirilere yanıt verdi. Yıllarca Kırmızı-Beyazlı kulübe hizmet veren Yılmaz, eleştirileri manidar bulduğunu ifade ederek ”Antalyalı değil, Antalyasporluyum” dedi

Uzun yıllar Antalyaspor’a hem futbolcu olarak hem de antrenör olarak hizmet veren ve Kırmızı-Beyazlıların alt yapısından yetişen ve Galatasaray’ın golcüsü Burak Yılmaz’ın babası olan Fikret Yılmaz, Antalyasporlu taraftarların hedefi haline geldi. Orduspor’un Teknik Direktörlük görevini üstlenen ve Cumartesi günü oynanan Antalyaspor maçı öncesi, ”Antalyalı değil, Adanalı’yım” açıklamasını yapan deneyimli çalıştırıcı, bir anda Antalya gündemine oturdu.

Yaptığı açıklamayla Kırmızı-Beyazlı camianın eleştirilerine hedef olan Yılmaz, suskunluğunu Kale Çizgisi’ne bozdu. Kale Çizgisi’nin dün akşamki programına telefonla bağlanan Fikret Yılmaz, Adanalı olduğunu yinelerken, Antalyalı değil, Antalyasporlu olduğuna vurgu yaptı.

Yapılan eleştirilerin aksine hiçbir zaman ”Ben Antalyalı’yım” diyerek göreve Antalyaspor’da göreve talip olmadığını da sözlerine ekleyen Yılmaz, isminin gündeme geldiğini, ancak anlaşılamadığını söyledi.

Oğlu Burak Yılmaz’a da Kırmızı-Beyazlı taraftarın sürekli olarak tepki göstermesini eleştiren Baba Yılmaz, şimdi de kendisiyle uğraşmaya başladıklarını iddia etti.

(Kanal VTV)

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.