Galatasaray gol attı Antalyaspor tribünü karıştı

Galatasaray gol attı Antalyaspor tribünü karıştı

Antalyaspor – Galatasaray maçında konuk takım taraftarı Antalyaspor tribünlerine girerken, Gomis’in 90.dakikada attığı golle ortalık karıştı.

Pek çok Galatasaray taraftarının ev sahibi tribüne giriş yaptığı maçta Bengü Türk Spor Müdürü Pelin Koç’un paylaştığı fotoğraf ve yaptığı yorum dikkat çekti.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşım yapan Koç, “Dün tribünde Galatasaray’ın golünden sonra sevinen bir grupla (Antalyaspor tribünde oturup Galatasaray’ı destekleyenler) Antalyaspor taraftarları arasında olay yaşandı.. Şahsi fikrim:Böyle olaylara çok kez şahit oldum ama Galatasaray’ın kaçırdığı pozisyonlarda yükselen sese ve golden sonraki kalabalık sevince inanılmaz şaşırdım.Tribün kültürdür, birliktir, değerdir. Herkes takımını kendi tribününden desteklemeli bence artık deplasman yasağı yok” ifadelerinde bulundu.

Gazeteci Koray Geçgel de bugünkü köşe yazısında yaşanan sıkıntıya dikkat çekti. Lider gazetesinde yer alan köşe yazısında konuyla ilgili olarak şu ifadeler kullanıldı:

“Yine rakip İstanbul’dan, yine benzer görüntüler…

Antalyaspor’un 3 İstanbul takımıyla oynadığı maçlarda yaşanan taraftar gerginliği artık olağan hale geldi. Ev sahibi takım tribününe girmeyi kendine hak zanneden İstanbul taraftarı, yine benzer girişimde bulunarak bir kısmı başarıya ulaştı. Yıllardır bu böyle…

Bu konuyla ilgili olarak bazı tedbirler alan Antalyaspor Kulübü, son dönemlerde rakip takım Passolig kartı sahibi olan veya yakın zamanda iptal eden kişilere bilet satışını durdurdu. Çok yerinde bir karar olduğunun, ancak gördüğümüze göre yeterli olmadığının da altını çizelim. Bu sorun bir türlü aşılamadı…

Her seferinde benzer tablolar görüldü.  90’da gelen Galatasaray golünden sonra da tribünler bir anda karıştı.

Bu kez maç öncesinde sosyal medya hesabımdan dikkat çeken bir ileti geldi. Ahmet Çolak isimli bir taraftar, Antalyaspor Kulübü’nün Galatasaray Passolig kartı sahiplerinin Antalyaspor tribünlerine ait biletleri alamayacağı bilgisine karşılık ilginç bir iddia ortaya koydu ve, “Şaşırmayın, sıkı durun! Antalyaspor Kulübü Derneği’nin veya Antalyaspor Vakfı’nın yüklediği biletler hep Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray sempatizanlarına yükleniyor. Sponsorların yüklediği biletleri saymıyorum” ifadelerini kullandı ki bu çok ciddi bir iddia…

Yıllardır rakip takım taraftarının Antalyaspor tribünlerine nasıl girdiğiyle ilgili olarak net bir açıklama yapılamazken, bu ortaya koyulan iddianın ivedilikle incelenip doğruluğu halinde gerekli yaptırımın uygulanması elzemdir. Bu iddianın üzerine gidilmezse, gitmeyenlerin de bu durumdan rahatsız olmadığı düşüncesi ortaya çıkacaktır.”

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.