Gazetecilerden Antalyaspor yönetimine sorular!

Gazetecilerden Antalyaspor yönetimine sorular!

Antalyaspor’un Trabzonspor ile deplasmanda oynadığı ve 2-2 biten maçta yaşanan olaylar hala gündemdeki yerini koruyor.

Gözler Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) vereceği cezaya çevrilmişti. Kurul Cuma günü gece yarısı cezaları açıkladı. Buna göre Trabzonspor’a sadece 600 bin lira para cezası verildi. Bu cezayı az bulan olurken, Antalya medyası, karar sonrası Antalyaspor yönetimine peş peşe sorular yöneltti.

Şayet susarsa…

Türkiye Spor Yazarları Derneği Antalya Şube Başkanı ve Akdeniz Manşet Grubu Genel Koordinatörü Şifa Çiçek, “Trabzonspor maçında yaşanan saha olayları sonrası açıklama yaparak hakkını arayan Antalyaspor Yönetimi’nin PFDK’nın verdiği komik ceza için de aynı duyarlılığı göstermesi gerekir. Şayet susarlarsa ‘Türk futbolunun yumruklanmasına’ seyirci kalmış olurlar” derken, Lider Gazetesi’nin başyazarı İbrahim Okumamış ise, “Eski başkanı hakkında bir gazetecinin köşesindeki eleştirisine bile tahammül edemeyip isim vererek altına imzasını koyarak açıklama yapan Başkan Aziz Çetin, herkesin gözü önünde cereyan eden bu olayda niye imza atmaktan imtina etti ki? Gereğinin yapılması için ‘Bastır Aziz Başkan’ diyorum ve sonuna kadar işin takipçisi olunması gerektiğinin altını çiziyorum. Yoksa o Boffin’e atılan o yumruklar, bir gün hepimize atılacaktır” ifadelerini kullandı.

Yönetim ne söyleyecek?

Gazeteci Koray Geçgel ise sosyal medya hesabından, “PFDK’dan Trabzonspor’a tatmin edici bir ceza çıkmadı. Maçı tatil etmesi gereken hakem, buna rağmen ödüllendirilerek bu hafta yine görev aldı. Takımı sahadan çekmeyen ve “Seyirci kalmayacağız, takipçisi olacağız” diyen Antalyaspor Kulübü’nün bundan sonraki hamlesi sizce ne olmalı?” diye sordu.

Bir başka gazeteci Ferudun Özgünsur da, “Sahaya inip futbolcu darp edebilirsiniz. Sıkıntı yok. Çok olsa sahaya girenlere 1 maç tribüne girmeme cezası alırsınız. Demek ki Trabzon’da hiç bir şey yaşanmamış. Sahada gördükleriniz sadece Halüsinasyonmuş. Merak ediyorum Antalyaspor yönetimi bu cezalara ne söyleyecek?” diyerek sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.(Akdeniz Manşet)