Gaziantepspor’da Chico krizi

Gaziantepspor’da Chico krizi

Daha önce ulusal kulüp lisansını alamadığı için TFF’den -3 puan cezası alan Gaziantepspor, ağır bir cezayla karşı karşıya. Eski futbolcularından Chico’nun 45 bin Euro alacağının 13 Kasım Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödenmemesi halinde FİFA’nın Gaziantepspor’a -6 puan silme cezası vereceği öğrenildi.

200 binden 45 bine düştü
Gaziantepspor’un geçmiş döneminde forma giyen ve şu sıralarda Antalyaspor forması giyen Chico’nun 200 bin Euro alacağı olduğu öğrenildi. Bu futbolcu kulübü FİFA’ya şikayet ettiği ve alacağını istediği öğrenildi. Bu oyuncu ile yapılan görüşmeler sonrasında 200 bin Euro olan alacağının 45 bin Euro’ya düşürüldüğü öğrenildi. Bu 45 binide alamayan Chico’dan dolayı kulübe ceza gelmesi an meselesi.

Neden parası ödenmedi?
Gaziantepspor’da oynadığı dönemde 200 bin Euro alacağının eski yöneticiler tarafından farklı yollarla ödendiği iddia edildi. Bu futbolcuya verilen maç başı primlerin banka hesabına yatırıldığı ve bu paraların da yıllık ücretinden düşürüldüğü ileri sürülürken oyuncunun bu işi sonradan farkettiği ve direkt olarak FİFA’ya şikayet ettiği öğrenildi. Primlerinin yıllık ücretinden düşülmesine şaşıran Chico’nun hem primlerini hemde yıllık ücretini istediği ancak şu ana kadar alamadığı öğrenildi.

Son gün 13 Kasım Pazartesi
Gaziantepspor’dan 200 bin Euro alacağı olan Brezilyalı futbolcu Chico’nun yapılan görüşmeler sonrasında 45 bin Euro’ya düşürülürken bu paranında en geç 13 Kasım Pazartesi mesai bitimine kadar ödenmemesi halinde FİFA’nın Gaziantepspor’a -6 puan silme cezası vereceği öğrenildi.

(olaymedya.com)