Ghacha’nın Dünya Kupası’nda favorisi Brezilya

Ghacha’nın Dünya Kupası’nda favorisi Brezilya

Antalyaspor’un Cezayirli futbolcusu Houssam Ghacha, bu hafta sonu başlayacak Dünya Kupası öncesi görüşlerini anlattı. Al Ain Sports’a konuşan Ghacha, şampiyonluk için Brezilya’yı ön plana çıkardı. Ronaldo ile Messi’nin mücadelesine dikkat çeken Cezayirli futbolcu, “Şahsen ben Messi’yi tercih ederim çünkü bence teknik olarak daha iyi. Ronaldo çok yüksek zihniyete ve harika kaliteye sahip bir oyuncu, her an oyunun kurallarını değiştirebilir, ancak bence Arjantin bir takım olarak Messi’yi iyi destekliyor ve bir süredir harika sonuçlar elde ediyor” dedi.  

Şampiyonluk için Brezilya’nın avantajlı olduğunu ifade eden başarılı futbolcu, “Brezilya’nın kolektif bir ruhu, Dünya Kupası gelenekleri ve çok büyük isimleri var, bu yüzden bence onlar şampiyon olacaklar” diye belirtti.

Hakem kararına tepki verdi

Cezayir’in Dünya Kupası’na katılamamasının nedenini hakem kararlarına bağlayan Ghacha, “Play-off’ta Kamerun’a elenmemiz bizi çok üzdü. En iyisiydik ve iyi oynadık. Herkesin gözü önünde bir skandaldır ve tarih bu ayıbı unutmayacak” diye belirtti.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.