Görevden kaçan Nafız Tanır’dan ilk açıklama

Görevden kaçan Nafız Tanır’dan ilk açıklama

Antalyaspor A.Ş’nin hisselerinin %56’sına sahip olan Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafız Tanır, Antalyaspor A.Ş kongresinin neden gerçekleşmediğini yapılan basın toplantısı ile açıkladı.

“Şu anda mevcut yönetim istifa etmedi görevinin başında. bir seçim kararı aldı. bugün gerçekleşebilirdi ama bizler oturduk konuştuk. Antalyaspor’un bulunduğu şu durumda mevcut yönetimin devam etmesinin uygun olacağını söyledi. Biz de genel kurula katılmayarak bu genel kurulu yapmadık. Antalyaspor’un menfaatleri doğrultusunda bunu yaptık. Burada yapılması gereken, Antalyaspor futbol takımının oynayacağı önemli bir Gençlerbirliği maçı var ona kenetlenmemiz lazım. Sadece futbol değil, tüm branşlarda daha iyi organize edilebilmesi için mevcut yönetimin devam etmesinin uygun olacağını düşündük. Devam etmeleri yönündeki kararlılığımızı hayata geçiriyoruz”

Hatırlanacağı gibi mevcut başkan Ali Şafak Öztürk aleyhinde kulisler yapan ve sürecin bu noktaya gelmesinde başrol oynayan Nafız Tanır’ın, Antalyaspor’un gerçek sahibi biziz demesinden dolayı Antalyaspor A.Ş’nin yeni başkanı olamsı bekleniyordu. Tanır’ın görevden kaçtığı ortaya çıktı.