Gültekin Gencer’e soru sormak isteyen gazeteciye tribüncü baskısı

Gültekin Gencer’e soru sormak isteyen gazeteciye tribüncü baskısı

Antalyaspor A.Ş için bugün yapılması gereken kongre ertelendi. Nafız Tanır ile birlikte başkanlık yapan Gültekin Gencer, kongre için tesislere geldi ve basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Gencer, Ali Şafak Öztürk ve yönetimi aleyhinde açıklamalarda bulunduktan sonra gazeteci Vedat Gürhan, “Gelinen noktada hiç payın yok mu? Eski yönetimin payı yok mu?” diye soru yöneltti.

Bu soruya Gültekin Gencer “Biz 1000 kişi ortalama seyirici kulübü aldı. 52.000 passolige çıkardık. Tribün liderleri burada. Onlara sorun” diye cevap verdi.

Kendisinin ibra edilmeyen tek başkan olduğu hatırlatan Vedat Gürhan, sorularına devam ederken Gültekin Gencer’in basın toplantısını yakından takip eden 1966 grubundan Yılmaz Yıldız, “Yeni yönetim ile ilgili de birşey sor o zaman. Eski yönetim ibra edildi. İnsanlar genel kurula girdi” diyerek tepki gösterdi.

1966 taraftar grubundan Yılmaz Yıldız ve gazeteci Vedat Gürhan arasında sürtüşme uzun süre devam ederken araya Gültekin Gencer girdi ve Yıldız’a verdiği tepkiyi sonlandırmasını isteyerek”Yılmaz tamam sen git” dedi. Bunun üzerine Yılmaz Yıldız basın açıklamasının yapıldığı alandan ayrıldı.

Diğer yandan Gültekin Gencer ile Nafız Tanır’ın tesislerde bir araya gelmemek için çaba gösterdiği görüldü. Tanır’un, Gencer ile görüşmüyorum, küsüm dediği belirtiliklen ikili arasındaki tapu alışverişleri nedeniyle küslük geçici ve danışıklıdır yorumu yapıldı.