Antalya’da polisten kaçan alkollu avukat tanıdık çıktı !

Antalya’da polisten kaçan alkollu avukat tanıdık çıktı !

Olay, dün saat 22.30 sıralarında Muratpaşa ilçesi Meltem Mahallesi’nde yaşandı.

Polis ekiplerinin  kontrol noktasında durdurmak istediği, E.Y.D, ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçtı. Polis ekipleri, plakasını aldığı cipi takip etmeye başladı. Yaklaşık 5 kilometrelik kovalamacanın ardından E.Y.D.’nin kullandığı cip, yakalandı. Cipinden indirilen E.Y.D., polis tarafından kelepçelendi.

Alkollü şekilde polisten kaçan EYD’nin 2 trafik polisinin ve ekip arabasının kaza yapmasına neden olduğu, devletin arabasına vurduğu iddia edildi.
Polis ekiplerinin 5 kilometrelik ve 20 dakikalık kovalamacası sonunda yakalanan E.Y.D.’nin daha önce birçok kez alkollü araç kullanmaktan ehliyetine 2026 yılına kadar el konulduğu öğrenildi. 

E.Y.D. ve eşi B.D.’ye, ‘sokağa çıkma kısıtlaması ihlali’, ‘ters yönden araç kullanmak’, ‘tehlikeli araç kullanmak’, ‘dur ihtarına uymamak’, ‘ehliyetsiz araç kullanmak’, ‘maske takmamak’, ‘polise mukavemette bulunmak’ gibi birçok suçtan işlem yapılacağı öğrenildi.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.