Hafriyata Vali müdahalesi

Hafriyata Vali müdahalesi

Süper Lig’de sezon sonu yaklaşırken Antalyaspor için dikkat çekecek bir yazı kaleme alındı.
Kırmızı beyazlıların en önemli gelir kalemlerinden olan hafriyatla ilgili olarak Şifa Çiçek Akdeniz Manşet gazetesinde şu yazıyı kaleme aldı:

“Sezonun sona ermesine 2 hafta kala Antalyaspor’da sıcak saatler yaşanmaya başladı.
Menderes Türel’in Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Antalyaspor’a sabit gelir kaynağı olarak kazandırılan hafriyat projesinde sürpriz gelişmeler yaşanıyor. Antalyaspor Kulübü Derneği pandemi döneminde hafriyattan beklenen geliri elde edememişti. Antalyaspor A.Ş. Başkanı olan Aziz Çetin bundan rahatsızlığını dile getirmiş, ardından Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanlığı görevine seçilmişti. Aziz Çetin, hafriyat gelirini artıracağı sözünü de vermiş ve yeni hafriyat sözleşmesi yapmıştı.
Başkan Çetin, Antalyaspor A.Ş. başkanlığından istifa edip kulüp başkanlığına devam ederken ilk olarak göreve Sabri Gülel gelmişti. Antalyaspor A.Ş. Başkanı olan Sabri Gülel, Kulüp tarafından Antalyaspor A.Ş’ye hafriyat gelirinin aktarılmadığını defalarca dile getirmişti.
Aziz Çetin tarafı ise gelen hafriyat gelirini Antalyaspor altyapısı için harcadıklarını vurgulamıştı.
Aziz Çetin-Sabri Gülel çekişmesi sonucunda Sabri Gülel istifa etmiş ve yerine Aziz Çetin’e yakın olan Sinan Boztepe Antalyaspor A.Ş. Başkanlığına getirilmişti.
Hem Sabri Gülel hem Sinan Boztepe’nin yıllık gelir planlamasında Antalyaspor A.Ş.’de hafriyat gelirinin 3 milyon dolar olarak işlendiği belirtildi. Ancak geride kalan sürede Kulüp Derneği kontrolünde olan hafriyattan Antalyaspor A.Ş.’ye para akışı yapılmadığı belirtildi.
Sinan Boztepe de tıpkı Sabri Gülel gibi hafriyat gelirinin gelmemesinden dolayı şikayetçi duruma geldi. Hatta 5 Mayıs Pazar günü Hasan Subaşı Tesisleri’nde Antalyaspor A.Ş. Başkanı Sinan Boztepe ile Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Aziz Çetin bir araya geldi. Kısa süreli gerginliğin yaşandığı iddia edilen toplantı 10 dakikadan az sürdü. Toplantıda Sinan Boztepe’nin, söz verilen hafriyat gelirinin Antalyaspor A.Ş.’ye aktarılmasını istediği, Aziz Çetin’in de “Önce sen sözünde dur Ayos’un temsil ettiği yöneticiler söz verdikleri paraları kasaya koysunlar” dediği öne sürüldü.
Antalyaspor’un bu sezonu tamamlaması için yaklaşık 5 milyon Euro paraya ihtiyacı var. Kırmızı beyazlı kulübe gelir yaratılması için Antalyaspor A.Ş. Başkanı Sinan Boztepe ve yönetim Vali Hulusi Şahin’i de ziyaret etmişti. Antalyaspor’un bu ziyaretinden kısa bir süre sonra Vali Hulusi Şahin’in Başkan Sinan Boztepe’yi makamına davet ettiği ve hafriyat geliri hakkında bilgi vermesini istediği öğrenildi. Vali Hulusi Şahin’in, konuyu detaylıca araştırması için müfettiş görevlendirdiği ve geçtiğimiz hafta içerisinden itibaren müfettişlerin şu konularda araştırma yaptığı belirtildi.
Antalyaspor camiası şu soruların cevabını merak ediyor. Antalyaspor A.Ş.’nin hafriyattan beklediği 3 milyon dolar neden gelmiyor? Hafriyat sözleşmesi kimin zamanında yapıldı? Hafriyat sözleşmesinde Antalyaspor’un menfaatine uymayan maddeler var mı? Hafriyat gelirini kim nasıl topluyor, tahsil ediyor? Hafriyat gelirinin tahsilatını kontrol eden kim? Hafriyat gelirinden Antalyaspor’a pay nasıl belirleniyor?

SÜRPRİZ YEMEK
Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Aziz Çetin’in yaptığı hafriyat sözleşmesinin inceleme altında olmasından dolayı rahatsız olduğu öğrenilirken, şu satırları yazdığım sırada Antalyaspor Vakıf Başkanı Gültekin Gencer ile yemekte bir araya geldiği öğrenildi. Sinan Boztepe ile 10 dakikadan az görüşen Aziz Çetin’in, Gültekin Gencer ile uzun soluklu yemek yediği Antalyaspor A.Ş. seçimleri hakkında da konuştuğu öğrenildi.”

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.