Haji Wright değerini katladı

Haji Wright değerini katladı

Son 1 yılda gösterdiği performansla transferin gözde isimlerinden olan Haji Wright, değerini katladı. 10’un üzerinde transfer teklifi alan ve Antalyaspor’n 10 milyon Euro bonservis bedeli belirlediği ABD’li yıldız, Transfermarkt’ın verilerine göre 3.4 milyon Euro olan değerini, 6 milyon Euro’ya taşıdı.

SÜPER LİG’DE İLK 4’TE

Transfermarkt, değer tablosunda güncellemeye giderken Haji Wright, Süper Lig’de en çok yükselen 4’üncü futbolcu oldu. Listenin zirvesinde değerini 4.5 milyon Euro artıran Galatasaraylı Sacha Boey yer alırken, Fenerbahçe’den 3.5 milyon Euro ile Jayden Oosterwolde, 3 milyon Euro ile Ferdi Kadıoğlu 2’nci ve 3’üncü sıraya yerleşti. Antalyaspor’un yıldız Haji Wright ise 2.6 milyon Euro yükseliş ile 4’üncü basamağı devraldı. Listenin 10’uncu sırasında da Hatayspor’dan Antalyaspor’a kiralanan Bertuğ Yıldırım yer aldı. Genç golcü, değerini 1.3 milyon Euro artırarak 2 milyon Euro’ya ulaştı.

ANADOLU’NUN ZİRVESİNDE

Haji Wright, ulaştığı 6 milyon Euro’luk değeriyle Süper Lig’de şampiyon olmamış takımlarda forma giyen futbolcular arasında en değerli iki isimden birisi olarak dikkat çekti. Adana Demirspor’dan Henry Onyekuru ile birlikte 6 milyon Euro değere sahip olan Haji Wright, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Başakşehir gibi şampiyon olmuş takımlarda forma giyen futbolcular dışında yer alan Anadolu’nun en değerli futbolcularından birisi oldu.

ANTALYASPOR’UN EN DEĞERLİSİ

Yeni yapılan güncellemeye kadar Antalyaspor’un en değerli ismi olan Bünyamin Balcı’yı geride bırakan Haji Wright, uzun süre sonra Kırmızı-Beyazlıların zirvesine yerleşen ilk futbolcu oldu. Antalyaspor’da Haji Wright ve Bünyamin Balcı’yı (4 milyon Euro) Doğukan Sinik (3.5 milyon Euro), Alassane Ndao (2.5 milyon Euro) ve Fernando (2.3 milyon Euro) takip etti. (Lider)