Haji Wright paylaşılmıyor! 3 kulüp de…

Haji Wright paylaşılmıyor! 3 kulüp de…

Antalyaspor’da gösterdiği performansla Süper Lig’e damga vuran ve pek çok takımı peşine takan Haji Wright’ın geleceği henüz netlik kazanmazken, ortaya koyulan açıklamalar kafaları karıştırdı. İlk olarak Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin’in, “Haji Wright, Antalyaspor’dan başka bir takımda oynamak istemiyor” ifadelerini kullanırken, Hull City ve Trabzonspor cephelerinden de benzer açıklamalar geldi.

“PREMİER LİG’E ÇIKARABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR”

İngiltere Championship takımlarından olan ve aynı zamanda Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City, transfer girişimleriyle ilgili olarak ilk kez konuştu. İngiliz ekibi adına konuşan Sportif Direktör Tan Kesler, Sonderjyske ile bonservis konusunda anlaştıklarını, ancak küçük detayların olduğunu söyledi. Haji Wright’ı birçok kulübün takip ettiğini ifade eden Kesler, “Şampiyonlar Ligi seviyesindeki kulüpler de takip ediyor. Ancak Haji Wright bizim projemize inanıyor. Oynamayacağı bir yere gitmek istemiyor… Kişisel şartlarını bekliyoruz. Bizi Premier Lig’e çıkarabileceğini düşünüyor” sözlerine yer verdi.

“AVRUPA’DA OYNAMAK İSTİYOR”

Trabzonspor’un transfer için yetkilendirdiği Menajer Evren Şahin, Haji Wright için iddialı konuştu. Antalyaspor’un ABD’li golcünün satın alma opsiyonunu kullanmamasıyla birlikte Karadeniz ekibinin devreye girdiğini ve özellikle 2 haftadır büyük uğraş verildiğini belirten Şahin, “Haji Wright, Trabzonspor için bazı fedakarlık yapmak istiyor. Bu küçük pürüzleri halledecekler. Haji Wright, Trabzonspor ile Avrupa’da oynamayı tercih ediyor. Birkaç gün içerisinde bu pazarlıklar bitecek ve Trabzonspor’a imza atacak diye umuyorum. Antalyaspor, Trabzonspor’un verdiği rakamlara çıkamadığı için oraya yakın olduğunu düşünmüyorum. Bu hafta sonuna kadar Haji’nin Trabzonspor’un kampına katılacağını düşünüyorum” diye belirtti.

SPEZIA’DAN SES YOK

Haji Wright için devreye giren Spezia’dan ise henüz resmi bir açıklama olmadı. İtalyan medyasında golcü futbolcunun, Speiza’ya imza atmaya yakın olduğu ifade edilmesine rağmen kulüpten bir açıklama gelmedi. (Lider)