İşte Antalyaspor’un sponsorluk geliri

İşte Antalyaspor’un sponsorluk geliri

Kaynak arayışındaki Antalyaspor’da bir süredir devam eden sponsor çalışmalarında sona gelindi. İlk olarak Fraport TAV ile isim sponsporluğu sözleşmesini uzatan Kırmızı-Beyazlılar; stadyum ve diğer anlaşmalar için de ciddi bir geliri kasaya koymaya hazırlanıyor. Anlaşmalar kapsamında Kırmızı-Beyazlıların kasasına 5 yılda yaklaşık 7.5 milyon Euro girecek.

CORENDON AIRLINES PARK OLACAK

Aynı zamanda Antalyaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi de Yıldıray Karaer’in sahibi olduğu Corendon Airlines, Kırmızı-Beyazlıların evi Antalya Stadyumu’na ismini verecek. 5 yıllık yapılması planlanan isim sponsorluğu ve diğer sponsorluk anlaşmaları kapsamında Antalyaspor’un kasasına 5 milyon Euro girmesi beklenirken, stadyumun da yeni adı Corendon Airlines Park olacak.

HENÜZ ANLAŞMA TAMAMLANMADI

Corendon ile yapılan görüşmelerin henüz noktalanmadığı, ancak küçük pürüzlerin kaldığı öğrenildi. Anlaşmanın tamamlanması halinde imza töreninin Antalyaspor’un kuruluş tarihi olan 2 Temmuz ya da Dünya Antalyasporlular Günü olan 7 Temmuz’da yapılması planlanıyor.

FRAPORT’TAN 2.5 MİLYON EURO

Antalyaspor, 1.5 yıl önce başlayan ve geçtiğimiz sezon sonu itibariyle son bulan isim sponsorluğu konusunda da değişikliğe gitmezken, Fraport Tav ile 1+1 yıllığına bir kez daha anlaşmaya vardı. Emin Hesapçıoğlu başkanlığındaki Antalyaspor Kulübü Derneği’nin yönetim kuruluna alınan Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol, Kırmızı-Beyazlılarla bir kez daha el sıkışırken, 2 yıllık anlaşmanın tamamlanması halinde 2.5 milyon Euro’yu Antalyaspor’un kasasına bırakacak.

GÖĞÜS REKLAMI DEĞİŞEBİLİR

Antalyaspor formasının göğsünde bulunan Regnum ismi, bu sezon değişebilir. Regnum Carya’nın sahibi Eski Başkan Ali Şafak Öztürk’ün, Kırmızı-Beyazlı yönetime, “Formanın göğsünü dilediğiniz gibi pazarlayabilirsiniz. Bizim desteğimiz başka şekilde devam eder” dediği öğrenilirken, bunun üzerine çalışmalar da başladı. (Lider Gazetesi)