Kameralar incelendi 7 bin kaçak giriş tespit edildi!

Kameralar incelendi 7 bin kaçak giriş tespit edildi!

Antalyaspor ile Galatasaray arasında oynanan Süper Lig karşılaşmasını konuk takım 1-0 kazanırken, mücadelenin ardından skordan daha çok yaşanan taraftar olayları gündeme yerleşti. Resmi kayıtlara göre 21 bin 13 taraftarın giriş yaptığı 33 bin kişilik stadyumun büyük bölümünün dolduğu görülürken, önemli sayıda kaçak giriş tespit edildi.

KAMERALAR İNCELENDİ

Maç öncesi turnikelerin sağlıklı çalışmaması sebebiyle taraftarın saatlerce kuyrukta beklemesinin yanı sıra pek çok biletsiz ve Passolig kartı olmayan seyircinin giriş yaptığı gerekçesiyle tepki sesleri yükselirken, konu incelemeye alındı. Antalya Valiliği, Antalya Emniyet Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Antalyaspor Kulübü’nden yetkili isimler Salı günü bir araya gelerek kameraları incelerken, kaçak giriş yapan seyircileri tek tek belirledi.

KAÇAK GİRİŞTE REKOR

Maç bileti olmayan kişilerin yanı sıra Passolig kartı bile bulunmayan seyircinin stadyuma alındığı belirlenirken, turnikeden birçok kez bir biletle iki kişinin geçtiği, bunun yanında bazı futbolcuların aileleri, protokol mensuplarının yakınlarının da usulsüz giriş yaptığı öğrenildi. Elde edilen kaçak giriş rakamının 7 bine ulaştığı ve bunun da bir rekor olduğu ifade edildi. Yapılan incelemelerin ardından önümüzdeki hafta Antalya’da oynanacak Trabzonspor maçında aynı görüntülerin oluşmaması için tedbir alınacağı öğrenildi.

DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

Konuyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu da harekete geçti. İlk haftadan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilen Antalyaspor hakkında yapılan açıklamada, “Antalyaspor Kulübü’nün Galatasaray müsabakasındaki usulsüz seyirci alınması sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevkine karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi. (LİDER)