Karşıyaka başkanından ilginç iddia

Karşıyaka’yı çalıştırırken istifa ederek Antalyaspor’la anlaşan teknik direktör Yusuf Şimşek iki kulübü adeta birbirine düşürdü. İzmir temsilcisinin başkanı Fatih Diniz eski teknik direktörleriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunurken Şimşek de bu sözlere yine sporx.com aracılığı ile cevap verdi.

KARŞIYAYA SPOR KULÜBÜ BAŞKANI FATİH DİNİZ

Başkanım, sizinle daha önceki tüm görüşmelerimizde siz hep Yusuf Şimşek’in arkasında duruyordunuz. Uzun süreli de çalışacak gibiydiniz Yusuf Hocayla. Ancak hoca bir anda bıraktı gitti. Nasıl oldu başkanım?

FD: Antalya’dan bir teklif aldı. Kendisi Antalyalı zaten… Tahmin ediyorum ki değişik yerlerden bir takım baskılar da gördü. Eş-dost-akraba; herhalde, ‘Gel, Antalya’nın durumu iyi… Süper Lig’e sen çıkar. Süper Lig hocası ol’ gibi baskı yaptı. Yusuf Hoca da tercihini böyle kullandı. Etik değil tabi…

Sizde devam ediyorken mi bu görüşmeleri yaptı başkanım?

FD: Tabi canım… Ayrıca giderken kendisine de söyledim, şimdi de söylüyorum… Bu takımı kendisi kurdu. Kendi takımını, kendi oyuncularını bıraktı gitti.

Yusuf Hoca, ayrılırken sizinle ne görüştü başkanım?

FD: Ayrılırken anlattı işte. Zaten Antalyaspor başkanı aramıştı beni bundan 1 hafta önce ve bu konuda bizden bir müsaade rica ettiler. Ben de Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer’e şunları söyledim: “Hem ilk 6’ya oynuyoruz hem de durumumuz kritik. Böyle bir şey yapamayız, kusura bakmayın.” Bu sözlerimin üzerine Antalyaspor Başkanı bana, ‘Ben anlaşırsam gönül koymazsınız değil mi’ dedi. Ben de kendisine, “Bunun gönül koymakla ne alakası var? Bir kere, prensip olarak yapmamak lazım böyle bişey” dedim. Benden izin istiyorlar… İzin almaya gerek yok. Bir kere Antalyaspor’un bunu düşünüp teklif etmemesi lazım… İşin ilginç tarafı da şu, aynı başkan (Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer) Yusuf Şimşek’e teklif etmişti. Yusuf da o zaman gitmemişti. Bunun üzerine Antalyaspor Başkanı da bana, ‘Benim Yusuf ile işim olmaz’ dedi. Yani, ona rağmen anlaştılar.

Başka bir şey görüştünüz mü Yusuf Hocayla başkanım?

FD: Yusuf giderken, ‘Gitmek istemezdim ama şartlar… Ne olur beni anlayın’ vs… şeyler söyledi.

Yusuf Hoca ayrıldıktan sonra Antalyaspor başkanı ile görüştünüz mü başkanım?

FD: Hayır hiç görüşmedim. Antalyaspor Başkanı aradı beni ama ben görüşmedim. Özellikle açmadım.

Açsaydınız, “Yusuf Hocayı aldık, haberiniz olsun” diyeceklerdi herhalde.

FD: (Gülüyor) Ben hem Yusuf Hoca tarafından hem de Antalyaspor tarafından etik olmadığını düşünüyorum. Kulüpler birbirlerine bunları yapmamalılar.

Giderken kulüp personelini de götürdü Yusuf Hoca…

FD: Evet. Masöre kadar götürdü.

Sizi de götürseydi başkanım…

FD: (Gülüyor) Bİ ben kaldım zaten.

Ayhan Hocayla anlaştınız…

FD: 13 Hafta kaldı. Öyle antrenör arayacak halimiz yok. Bu saatten sonra takıma abilik yapacak biri lazımdı. Yusuf öyleydi. Yusuf, öyle çok tecrübeli bir antrenör değildi bize gelirken. Ayhan hoca yapabilir. Destek olmak istedik. Zaten bir anda oldu. Gece yarısı sokakta kaldık.