Kaş Yeşilköy Emin Kasapoğlu Anadolu Lisesi’nin dev projesi kabul edildi

Kaş Yeşilköy Emin Kasapoğlu Anadolu Lisesi’nin dev projesi kabul edildi

Kaş Yeşilköy Emin Kasapoğlu Çok programlı Anadolu Lisesi’nin Litvanya’nın koordinatörlüğünde Türkiye, Bulgaristan ve İspanya ‘daki okul ve kurumlarla iş birliği içinde “İş Piyasası Ortaklığıyla Dijital Çağın Fırsatlarını Kullanarak Anahtar Yeterliliklerin Belirlenmesi” isimli (KA1) AB Erasmus+ Stratejik Ortaklık projesi kabul edildi.

2014-2016 Yılları arasında yürütülen D.E.C.O Projesinin devamı niteliğinde olan projenin ilk toplantısı Litvanya’da 4 ülkeden 8 Okul ve kurumun temsilcilerinin katılımıyla 6-9 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi.Emin Kasapoğlu Çok programlı Anadolu Lisesini temsilen Okul Müdürü Muhammet MERMER ve İngilizce öğretmeni Zuhal Başar katıldı.

Okul Müdürü Muhammet Mermer, yaptığı açıklamada, projenin iki yıl süreceğini ve bu süreçte ülkemizin lokomotifi konumunda olan Mesleki Eğitimin geliştirilmesi konusunda yeni uygulamaları okullarına getirme çabasında olduklarını kaydetti.

Mermer, “Bu proje kapsamında farklı zamanlarda 4 farklı ülkede toplantıların gerçekleştirileceğini ve bir sonraki toplantının Bulgaristan’ın Plevne kentinde Nisan ayında gerçekleştirileceğini belirtti. Projede emeği geçen İngilizce Öğretmenimiz Zuhal BAŞAR’a teşekkür ederek, bu tür projeler ile okul olarak hem akademik hem de sosyal, kültürel anlamda en iyisini yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.