Kongre öncesi kritik gün

Kongre öncesi kritik gün

Antalyaspor A.Ş’de yarın yapılacak olan kongre öncesinde bugün sıcak gelişmeler yaşanması bekleniyor.

Başkan Ali Şafak Öztürk, Antalyaspor A.Ş hisselerinin %56’sına sahip olan Kulüp Derneği başkanı Nafız Tanır’dan rahatsız olması ve ardından kendilerine söz verilen gelir getirici projelerin hayata geçirilmemesinden dolayı kongre kararı almıştı. Öztürk ailesi ayrıca kendilerine 40 milyon TL borç var denmesine rağmen kırmızı-beyazlı kulüpte 185 milyon TL borç çıkması konusunda rahatsızlıkları ilk günden itibaren dile getiriyordu.

Antalyaspor A.Ş’de başkan Ali Şafak Öztürk ve ailesinin ağırlıklı olarak devam etmeme eğiliminde olmalarından dolayı camiada başkan arayışına gidildiği görüldü.

Nafız Tanır’ın adayları
Özellikle Gültekin Gencer döneminin en büyük savunucu ve koruyucusu olan Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafız Tanır’ın, yeni başkan arayışında öne çıkan isim oldu.

Tanır’ın, Gültekin Gencer döneminde de yöneticilik yapan Yüksel Tohum’un sahibi Mehmet Yüksel için girişimlerde bulunduğu öğrenildi. Tanır’ın diğer bir adayı ise iş adamı İsmail Erten olduğu iddia edildi.

Nafız Tanır koltuğu bırakmak istemiyor
Antalyaspor A.Ş başkanı Ali Şafak Öztürk’ün rahatsızlığına rağmen ve kırmızı-beyazlı camianın önüne açmak adına Nafız Tanır’ın kongre kararı almaması ve Dernek başkanlığını bırakma niyetinde olmaması ve tam tersine tıpkı Gültekin Gencer gibi bir başkan arayışında olması camia içerisinde sert dille eleştiriliyor.

Tanır’ın, hiç aday çıkmazsa ve Gültekin Gencer aday olursa onu seçeriz dediği de iddia ediliyor.

Akıncıoğlu ve Yılmaz 
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in çevresinden gündeme getirilen Hakan Akıncıoğlu ve Ali Yılmaz’ın ise Antalyaspor A.Ş’de başkanlık düşünmediklerini ve mevcut başkan Ali Şafak Öztürk’ün görevine devam etmesinin en doğru karar olduğunu dile getirdikleri öğrenildi.

Bugün netleşecek
Diğer yandan Başkan Ali Şafak Öztürk ve ailesi ile dün geceden itibaren yoğun görüşmeler sürdürülüyor. Bugün içerisinde net kararın verilmesi bekleniyor.

 

 

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.