Meclisten Atatürk’e onay

Meclisten Atatürk’e onay

Antalya Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Devam Toplantısı’nda görüşülen Antalyaspor Stadyumu’nun adının Atatürk Stadyumu olarak değiştirilmesinin teklifinde AK Parti Grubu’nun önerisiyle değişikliğe gidilerek Antalya Spor Salonu, okçuluk sahası, tenis kortu ve yakında tamamlanacak olan Millet Bahçesi’nin olduğu alanın adının ‘Atatürk Spor Kompleksi’ olması teklifi görüşüldü. Meclisi üyelerinin tamamının destek vermesiyle ‘Atatürk Spor Kompleksi’ teklifi meclisten geçti.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Devam Toplantısı’nın Antalyaspor Stadyumu’nun adının Atatürk Stadyumu olarak değiştirilmesinin teklifini içeren 2. maddede söz alarak AK Parti Grubu adına konuşan Antalyaspor Kulübü Derneği eski Başkanı Nafiz Tanır’ın; 206 bin metrekarelik alana kurulu 10 bin kişilik Antalya Spor Salonu, 30 bin metrekarelik okçuluk sahası ve 10 bin metrekarelik tenis kortunun dahil olduğu alanın tamamına ‘Atatürk Spor Kompleksi’ adı verilmesi teklif etti. MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli, İYİ Parti Grup Sözcüsü Ertürk Yazar ve Saadet Partisi Grup Sözcüsü Mehmet Manavoğlu AK Parti Grubu’nun bu teklifine destek verdi. CHP Grubu’nun da bu öneriye destek vermesiyle birlikte bu öneri hakkında konuşan Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek de Nafiz Tanır’a teşekkür etti. Nafiz Tanır daha sonra bir ekleme yaparak yapımı devam eden 40 bin metrekarelik Millet Bahçesi’nin de bu önerisine eklenmesi teklifinde bulundu. ‘Atatürk Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’ olarak öneri sunan Tanır’ın önerisinde sonra Başkan Böcek, meclis üyelerine 2. maddeyi ‘Atatürk Spor Kompleksi’ olarak oylamaya sundu ve oy birliği ile kabul edildi. (Lider)

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.