Menderes Türel’den önemli açıklamalar

Antalyasporluluğu ile bilinen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, başkanlığı döneminde Antalyaspor için özellikle altyapı ve kurumsallaşmaya ağırlık vereceklerini söyledi.

Önceki 5 yıllık dönemde yaptıklarının bu dönemde kendilerinden beklentileri arttırdığına dikkat çeken Türel, “Çünkü 2009’dan sonra tam bir fetret dönemi yaşandı ve tek bir çivi çakılmadan heba edilen 5 yıl geçirildi. Seçimden sonra bana oy vermediğini söyleyen fakat benim seçilmeme çok sevindiğini söyleyen birçok taraftarla karşılaştım” dedi.

DÖKÜLDÜLER
Sporda talihsiz bir dönemde göreve geldiklerini hatırlatan Türel, “Antalyaspor küme düştü, basketbol takımı ligden çekildi. Biz bu dönemde sportif faaliyetler ile ilgili özellikle alt yapıda, gençlerimizi önemseyen bir anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Üst yapıda da basketbol ve futbolla birlikte yağlı güreş ve minder güreşinde kurumsallaşmayı önemseyen adımlar atacağız. Çünkü gördük ki Menderes Türel ilk döneminde spora ciddi katkılar sağladı ama Türel gitti, maalesef takımlar sapır sapır döküldü” ifadelerini kullandı.

TARİHİ BİR ADIM ATILDI
Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan ihale sonucunda, Kemer bölgesindeki su sporları istasyonlarını işletme hakkının Antalyaspor Kulübü Derneği’ne verilmesine de değinen Türel, “Antalyaspor 48 yıllık tarihinde ilk kez kendi sportif faaliyet ve hak edişleri dışında bir sabit gelir kaynağına sahip oldu. Beldibi’den başlayıp, Kumlaca sınırına kadar olan Kemer sahillerindeki 80 adet su sporları istasyonunun işletilmesi veya kiraya verilmesi bir yıl boyunca Antalyaspor’a ait olacak. Bu tarihi bir adımdır” dedi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARI
Kişilere bağımlı yapının Antalya’da sürdürülemediğini kaydeden Türel, “Artık biz gittiğimizde sürdürülebilir başarıların olduğu sportif faaliyeti yürütmemiz lazım. Antalyaspor’un tesisleşmesi ve sabit gelirlere sahip olması gerekli. Bunlar benim için sportif başarıdan önce geliyor. Bunları sağlarsak sportif başarılar zaten gelecektir. Özellikle alt yapısını sağlam oluşturduğunuz bir basketbol takımı ile Antalya’mızın yetiştirdiği gençlerin önünü açmak için öncelikle alt yapıya ağırlık vereceğiz” dedi.

Antalya ve Antalyaspor ile ilgili her türlü haber, bilgi, belgeyi antalyasporum.com@gmail.com eposta adresine gönderebilirsiniz.